Hornet’s Cup 2023 v kostce

 

14. ročník rožnovského Hornet’s cupu se konal v pěti sportovních halách, kdy hned ve čtyřech z nich byl položený mobilní povrch Tarkett, na kterém se hrají nejen zápasy superligové či extraligové zápasy, ale který je také standardem pro mezinárodní utkání. Na turnaji v Rožnově pod Radhoštěm si pořadatelé zakládají na kvalitě a povrch je jedním z atributů, na kterém organizátoři určitě nešetří.

Stejné měřítko určitě snesou i rozhodčí, kteří tentokrát do Rožnova zavítali pomalu z celé republiky. Nejméně polovina z nich figuruje na nominační listině pro nejvyšší tuzemské soutěže, což přináší často na hřiště klid při rozhodování, sportovní i lidský nadhled a horké hlavy hráčů či hráček, které často na utkání

ch vidíme, dokáží právě sudí svým přístupem dostat do roviny, aby se soustředili na sportovní stránku utkání.

Přestože se do turnaje hlásilo téměř osmdesát týmů, pořadatelé nakonec přivítali přesně 69 z nich. To číslo není nijak magické, spíše jen vyplývá z kontextu časové dostupnosti hal, příjemnému rozlosování v jednotlivých kategoriích a také programu, který je s turnajem spojený, tedy páteční florbalovou party a sobotní doplňkové soutěži v nájezdech. Možnosti pro rozšíření kapacit turnaje tady stále jsou a uvidíme, zda se znovu organizační tým pustí v příštím, již 15. ročníku, do otevření šesté

Pořadatelský klan Panašů

turnajové haly a atakování rekordního počtu týmů na turnaji. Pokud by se tomu tak mělo stát, tak jedině s podmínkou, že obecně bude udržena kvalita, která je nejen pořadateli, ale i samotnými účastníky, vyžadována. V letošním roce jsme tedy měli 20 týmů v kategorii Muži PRO, 12 týmů v kategorii ŽEN a 37 týmů v kategorii Muži HOBBY.

Z Mikroregionu Valašska se na turnaji představily Rožnovské veteránky, Jackpot, B.E.S.K.Y.D. Selection, Reaktors, Lesapáni, Bankrot a další týmy, ve kterých byli hráči z regionu zastoupeni.

Po skončení turnaje lze konstatovat, že celkově měl turnaj pozitivní odezvu, všem přinesl spoustu sportovní i volnočasových zážitků a už teď se můžeme těšit na příští červenec 2024, kdy se potkáme i jubilejního 15. ročníku turnaje.