Hornet’s cup letos míří do „Garáže“

Poslední finálová utkání turnaje odehrála elitní kategorie mužů, kde proti sobě nastoupila družstva Warriors Nový Jičín a Kluci z garáže. Obě družstva před turnajem plnila roli favoritů, a proto vzešlá finálová dvojice nebyla žádným překvapením. Abychom si trochu představili oba finalisty. Warrioři se na turnaji mohou pyšnit nejen dobrou hrou mezi mantinely, ale také svým fun klubem. Jejich divácká základna dodává turnaji šmrnc a skvělou atmosféru. I díky jejich fanouškům byla finálová hala „vyprodána“ tak, že nezbyla žádná místa k sezení. Jejich soupeřem jsou pak jihomoravští hráči,  kteří rovněž obohatili turnaj svou sympatickou prezentací nejen na hřišti, ale i mimo něj a také nadprůměrně zásobovali turnajový Instagram.

Zápas od úvodní minuty nabídl divákům napínavou podívanou a když se ve třetí minutě prosadil Šmíd, začalo utkání nabírat na obrátkách. Šanci na vyrovnání měli, dle rozpisu domácí, Warriors krátce po vstřelené brance, ale šance nevyužili. Až o čtyři minuty později našel skulinu, do té doby bezchybně chytajícímu brankáři Ottovi, Burýšek. Nerozhodné skóre vydrželo až do konce poločasu.

Do druhého finálového dějství vstoupili oba soupeři s vědomím, že každá chyba může znamenat prohru, přesto to byli „garážníci“, kteří drželi více míček a měli několik slibných šancí. Otěže ale v druhé polovině druhého poločasu převzali Warrioři a hnáni svými fanoušky chtěli urvat vedení na svou stranu. Ale byl to nakonec soupeř, který v 11. minutě vstřelil vedoucí branku s florbalky Matuly a zaznamenal tak 14 bod na turnaji. Bojovníkům z NJ nezbylo nic jiného, než vsadit všechno na jedinou kartu – útok. A recept na důslednou obranu soupeře našli poměrně brzy, když už se ve 12. minutě prosadil druhý nejlepší střelec týmu, Pobořil. I když měli domácí více hry i několik šancí na skórování, recept už na defenzívu soupeře nenašli a tak o vítězi turnaje museli rozhodnout samostatné nájezdy.

S touto disciplínou nemělo žádné z družstev v dosavadním průběhu turnaje zkušenosti, nicméně, oba brankáři měli o den dříve možnost se „rozchytat“ v turnajové soutěži Penalty Contest. Tato příprava nejspíš více pasovala brankáři z Garáže Ottovi, který pustil míček za svá záda pouze jedinkrát z pěti pokusů soupeře a byl to právě on, který po neproměněném nájezdu Prašivky, mohl po stříbru z předešlého ročníku slavit výhru na celém turnaji.

Komentář obou týmů. Nejprve vítězové turnaje, Kluci z garáže: „Finálové utkání bylo velice vyrovnané, můžeme to vidět na výsledku, který rozhodly až samostatné nájezdy. Obě poloviny měl ze začátku převahu náš tým a poté úřadoval soupeř. Nájezdy už jsou loterie a my jsme byli v této dovednostní činnosti lepší a možná i trochu šťastnější. Celý turnaj hodnotíme velice kladně, jelikož jsme chtěli obhájit minimálně druhé místo z minulého roku. Povedla se nám urvat nejvyšším příčka a vyhlížíme účast v příštím roce. Organizace turnaje byla jako vždy na velice vysoké úrovni. Ať už to byli samotné zápasy, regenerace na koupališti nebo námi velice oblíbený City klub. Čas plyne, ale vzpomínky zůstanou“, takto zhodnotili turnaj noví šampióni.

Z druhého tábora: „Do finále jsme šli s tím, že chceme konečně prolomit to naše prokletí a konečně turnaj vyhrát. Bohužel i přes spoustu šancí a pak smůlu v nájezdech se nám to nepovedlo. Celkově jsme k turnaji přistoupili tak, že se chceme bavit florbalem i mimo něj, stejně jako každý rok. Myslím, že nás bylo slyšet na hřišti i na parketu a snad po nějaké době oceníme i to druhé místo. Hornets cup je za mě nejlepší turnaj, na který se dá přihlásit. Je to naprostá tradice a jsem rád, že jsem se i přes zranění dostal do hry“, takto upřímně zhodnotil turnaj Peťa Kittel z tábora poražených finalistů.

Bronzovými medailisty se pak stali loňští vítězové turnaje, kterým stopku v  semifinále uštědřili výše jmenovaní finalisté Warrioři. Přesto FRAM Floorball Team dosáhl na pomyslnou bednu a z turnaje si v letošním roce odváží další cenný kov, když porazili také velmi ambiciózní tým Mokrý Bandidi s těsným rozdílem v poměru 5:4.