Minimálně kategorie HOBBY bude mít nového vítěze

Sobota uzavřela ve všech kategoriích boje v základních skupinách a obě mužské kategorie rozběhly své boje v play-off. Týmy, které vydrží až do neděle v soutěži, patří mezi nejlepších osm ve svých kategoriích a můžou se honosit puncem kvality.

MUŽI PRO

Kategorie nejprestižnější je také kategorií, kterou nejdříve průběžně shrneme. Dá se říct, že z mrtvých povstal Jackpot. Ve skupině uzavírali tabulku, ale v play-off vyřadil již dva soupeře, kdy jedním z nich byl vítěz skupiny a také nedávného Open Game v Brně, FBK Bobrky. Podobně se vedlo The Edge. V těchto dvou případech určitě platí, že turnaj začíná s play-off. Naopak prakticky bez zaváhání jdou turnajem B.E.S.K.Y.D. Selection, a nováček Rainbow Team. Nemilým překvapením je pak vyřazení loňského finalisty – Warriors Nový Jičín. Reprízou finále byl jejich osmifinálový duel s The Edge, ve kterém Brňané tahali za delší konec. Naopak milým překvapením jsou Hraničáři alias FBC Hranice. Svůj standard si pak udržely zbylí tři čtvrtfinalisté, a to Válec Team, EKOZEM Selection a Mokrý banditi.

ŽENY

Ženy mají také před sebou čtvrtfinálové zápasy, kterým předcházely závěrečná utkání ve skupinách. První z nich měla jednoduché rozuzlení, když IBK Selection nedal svým soupeřům žádnou šanci a bude nasazen z prvního místa. Druhý je Vsetín a o třetím místě rozhodl lepší brankový rozdíl pro Citrus Ladies Team přes Slavii Praha. Druhá skupina ovšem byla mnohem zamotanější. FBC Hranice žádný bod nezískaly a tabulku uzavírají, naopak ostatní tři týmy se vzájemně porazily, a tak o jejich konečném pořadí musela rozhodovat minitabulka a nakonec skóre z jednotlivých utkání a v posledním případě dokonce větší počet vstřelených branek. Nejlepší umístění tak získalo uskupení Dej si dvacet, hned za ním byl slovenský FRAM Ladies Team a třetí příčku obsadil DžúPínat. V play-off se týmy dle pořadí ve skupinách utkají s protější skupinou křížem.

MUŽI HOBBY

Ve skupině amatérů nelze začít jinak, než senzací, kterou způsobil domácí rožnovský Šoty tým, jehož základ tvoří hokejisté zpestřující si letní přípravu. Dvakrát dokázali postoupit na nájezdy, když v tom prvním utkání vyrovnávali v základní hrací době sekundu před jejím uplynutím a v euforii z následného vítězství pak znovu v základní hrací době dovedli utkání do nájezdů dokonce s obhájcem loňského vítězství – týmem Shooters Beta, který v nájezdech a následném dodatku „náhlá“ smrt poslali domů. Při následných oslavách málem na Koryčankách nevydržela palubovka pod jejich oslavnými kotouly a následně i tribuna, kde kotel fanoušků a fanynek si vyžádal dresy na památku. Z ostatních týmů si s přehledem počínají Flamingos Brno, Bejvávalo, Pink Angels či legendární Devils Team. Pětici čtvrtfinalistů pak doplňují F.A.T.R. Dubňany, Lions a SK JeMoBu.