Hornet’s Cup 2016 je minulostí, máme nové šampióny

Pokud loňský ročník poprvé v prestižní kategorii Muži PRO Citrus TEAM nevyhrál, tak letos taktéž. Cestu na trůn tak obhajoval B.E.S.K.Y.D. Selection, ale nepopasoval se s ní dobře. Bylo tedy zřejmé, že nový vítěz bude mít premiéru a této pocty se dostalo týmu Růžový Pežotci. Ti měli asi největší práci v semifinále s katem B.E.S.K.Y.D.U, ale těsně vyhráli a ve finále měli více sil než Jackpot. Bronzové medaile získali hráči z regionu, z týmu Warriors Nový Jičín, kteří o tři branky porazili zklamané hráče EKOZEM Selection.

Foto Ubald Rutar
Foto Ubald Rutar

V ženách holky z mistrovského celku Vítkovic pod názvem IBK Selection s přehledem obhájily své loňské vítězství. Zastavit je ve finále nedokázaly ani Alfasamice. Bronzové medaile braly holky z týmu Dej si dvacet – zdolaly v souboji o poslední cenný kov pražské Fosilky Elements.

Mužská kategorie HOBBY naopak letos překvapila velmi dobrou účastí a zájmem týmů. I muži týmu Sexy bonbónky dokázali obhájit svůj titul. Rozhodně to ale nebyla taková jízda, jako u žen, když museli několik zápasů vyhrát opravdu těsně. Sexy bonbónky ve finále zdolaly Po večerníčku spát! o dvě branky, v souboji o bronz byl lepší tým FBK Valašské Klobouky týmu Zlín Lions.

Foto Ubald Rutar
Foto Ubald Rutar

Pokud jsme u obhájců, tak nemůžeme zapomenout na Štěpána Bochníčka, který od zavedení soutěže Vystřel si za dvacku si pravidelně odváží vítězství – tentokrát jeho střela letěla tvrdostí (rychlostí) 157 km/h a tímto výkonem překonal vlastní výkon z loňského roku, kdy střela byla o 3 km/h pomalejší.

Penalty contest respektive soutěž v nájezdech pravidelně na finálový den přiláká spoustu diváků. Již na základních skupinách v sobotu byla Synot Tip Hall velmi slušně zaplněna, divácká kulisa v nedělním finálovém klání byly skvělá. Jako nůž máslem soutěží prošla dvojice Robenek Jakub Robenek – Vojtěch Kořínek, která ve finále pokořila dvojici Martin Haklička – Lukáš Hornych. Bronzovým párem se nakonec stali Lukáš Gregor – Jiří Nejman.