Nový mužský šampión Hornet’s cupu vzejde z dvojice B.E.S.K.Y.D. Selection a Ruské Mašiny

O titul nového mužského šampióna si to mezi sebou rozdají florbalisté  B.E.S.K.Y.D. Selection, kteří v dramatickém zápase, jež rozhodla až desátá série nájezdů, vyřadili Jackpot, a Ruské Mašiny, které po přestřelce porazili EKOZEM Selection. Finálový zápas můžete sledovat živě prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com.

Autor: Michal Chadim

 

EKOZEM Selection – Ruské Mašiny 4:8

O svém postupu do finále rozhodli florbalisté Ruských Mašin už v prvním poločase, který ovládli 5:1.  Již po šestadvaceti sekundách se prosadil Tomáš Vojtíšek, poté dvakrát Michal Dombrovský, branku přidal i Dominik Prosický a gólový účet Ruských Mašin v prvním poločase uzavřel Antonín Garlík. Za EKOZEM jednou skóroval Ondřej Chalupa.

I druhý poločas byl bohatý na góly. K vidění bylo opět šest nádherných branek, na každé straně po třech. Za EKOZEM skóroval podruhé Chalupa, po jednom zásahu přidali Klimscha a Dzierža. Za Ruské Mašiny se pak prosadil dvakrát Lukáš Hájek a jednou Adam Tesárek.

 

 

"Rožnovské" semifinále - jedna rodina
„Rožnovské“ semifinále – jedna rodina

Jackpot – B.E.S.K.Y.D. Selection 1:2pn

Druhé semifinále bylo oproti tomu prvnímu hodně vyrovnané. V úvodním poločase byl k vidění velmi rychlý florbal, kdy na obou stranách akce střídala akci. Gólově úspěšná však byla pouze jediná z nich a to střela beskydského Josefa Čejpy po krásné kombinaci prakticky do prázdné klece.

Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první.  Oba týmy předváděly kombinační hru, ale nemohly se prosadit.  Když už se zdálo, že beskydští hráči udrží těsné vítězství 1:0, postavil se proti tomu Marek Polášek a třiadvacet sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal pohotovostí a důrazem na velkém brankovišti. O vítězství tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V jejich desáté sérii rozhodl o vítězství beskydských Petr Malina.

 

Závěrečný program mužské části PRO:

Zápas o třetí místo: 14:15  Jackpot – EKOZEM Selection Hala Koryčanské paseky

Finále: 16:00 B.E.S.K.Y.D. Selection – Ruské Mašiny Synot Tip Hall sledujte živě