O vítězství v ženské části se poperou florbalistky IBK Selection a Fosilky Elements

Hornet’s cup zná své první letošní finalisty. V ženské části se probojovaly do finále ženy IBK Selection a Fosilky Elements. Finále začíná v 15:00 a vy ho budete moci sledovat živě prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com.

Autor: Michal Chadim

 

Fosilky Elements – Dej si dvacet 2:1

V úvodním semifinálovém zápase se proti sobě postavily florbalistky Fosilky Elements a Dej si dvacet. Na začátku prvního poločasu se příliš moc nedělo a diváci ve sportovní hale Synot Tip Hall si museli na první větší šanci počkat až do sedmé minuty, kdy se po hezké kombinační akci prosadila Zuzana Macurová, pro kterou to byla již čtvrtá branka na tomto turnaji.

Do druhé půle vstoupily florbalistky Dej si dvacet velmi aktivně, zlepšily svou hru, ale nedokázaly se prosadit. Naopak jejich soupeřky byly úspěšnější, neboť po přihrávce Báry Šádkové se prosadila Klára Schwarzová. Florbalistky Dej si dvacet se ale nevzdaly. Jejich hráčky zlepšily hru a po necelé minutě přesnou střelou Martiny Cůlkové opět snížily na rozdíl jediné branky. Víc už ale v zápase nesvedly, Fosilky svůj náskok s vypětím všech sil ubránily, a zaslouženě tak postoupily do finále.

 

IBK Selection – Lassie’s snout 5:3

Do druhého semifinále měly lepší start ženy Lassie’s, které udeřily během dvaačtyřiceti sekund v rozmezí druhé a třetí minuty prvního poločasu třikrát a s ženami IBK Selection to v zápase vypadalo velmi zle. Nevzdaly se ale a ještě v průběhu prvního poločasu zápas dokázaly otočit. Postupně se prosadily Léblová, Nováčková, Quittková a z trestného střílení Romana Janegová.

Druhá půle už tak střelecky úrodná jako ta první nebyla.  Ženy IBK se soustředily především na obrannou fázi a na udržení svého náskoku. To se jim povedlo a dokonce svůj náskok ještě navýšily o jednu branku zásluhou Michaela Šponiárové.  Ženy IBK Selection si tak díky zlepšené hře vybojovaly právo účasti ve finále.

 

Závěrečný program ženské části:

O třetí místo: 13:30 Dej si dvacet – Lassie’s snout  Hala Koryčanské paseky

Finále: 15:00 Fosilky Elements – IBK Selection Synot Tip Hall sledujte živě