Obhájce trofeje začne v pátečních odpoledních hodinách, i ostatní týmy znají čas startu v turnaji!!!

S jednodenním předstihem vešel ve známost rozpis zápasů na turnaji. Každý z týmů tak zná nejen čas svého úvodního vystoupení na turnaji, ale rovnou celý jízdní řád základních skupin, a dokonce už lze predikovat, kde by se mohl jaký tým ocitnout v rámci vyřazovacích bojů. Určitě velmi potěšeny budou zejména ženy, které každoročně byly nešťastné z brzkého ranního vstávání. To už je minulostí, letos na ně pořadatelé extra mysleli a ženy tak v neděli svá vystoupení budou začínat nejdříve lehce před jedenáctou dopolední. Vrátíme-li se k pátečním počátku turnaje, pak „pojedeme bomby“ hned od úvodu, ať už v podobě vystoupení domácího Jackpotu, čerstvě prvoligových hráčů Letky v Rainbowrun TEAMu či v podobě regionálních zástupců Sokolu Frenštát, respektive Hraničářů z Hranic na Moravě. Letošní ročník ve všech kategoriích bude velmi zajímavé sledovat, neboť máme téměř rekordní počet týmů a rozhodně netrpí ani kvalita, kdy hned několik týmů bude cílit na vrchol nejvyšší. Těšme se na neděli, kde uvidíme, kdo dnes tipoval správného vítěze mezi muži či ženami! Rozpis celého turnaje zde k nahlédnutí.

 

Kategorie MUŽI HOBBY

Už v loňském roce kategorie MUŽI HOBBY přesvědčila, že se zde nemůžeme bavit pouze o amatérech, ale už i o zkušených hráčích, kteří třeba v minulosti hrávali vyšší soutěže, ale nyní už jsou ve florbalovém „důchodu“ v rámci ligových regionálních soutěžích. To však neplatí pro Hornet’s cup, kde ještě nedávná věhlasná jména připomínají to nejlepší ze své florbalové kuchyně. Můžeme se tak těšit na vystoupení takových týmů, jako jsou hráči z Devils Teamu, Hvězd Moravy, Bejvávalo, Gentelmen’s club, Pink Angels či Shooters Team. V loňském roce příjemně překvapili také hráči domácího Šoty týmu a štikami letošního turnaje by mohli být Warriorsi či Hattrick team. Uvidíme, zda některý z výše jmenovaných týmů potvrdí své kvality nebo zda v turnaji dojde k překvapení. Obecně tato kategorie k tomu má nejblíže, ze všech kategorií v rámci historie má totiž nejvíce různých vítězných týmů.

 

Kategorie ŽENY

Zabrousíme-li do kategorie něžného pohlaví, pak po několika letech neuvidíme IBK Selection, vítěze hned několika předchozích ročníků. Zprávy však neklamou a některé holky z Vítkovic i letos uvidíme, sami se nechte překvapit, v rámci kterého či kterých týmů to bude. Koho ale uvidíme tradičně, to jsou zástupkyně Citrus Ladies Teamu. Holky tradičně nezklamaly a berou tento turnaj velmi prestižně a jistě i letos budou útočit na medailové pozice. Dravé mládí pak můžeme vidět v nováčkovi turnaje ze základny Zlín Lions, který vystupuje na turnaji pod názvem Zlín Zebras. No a zajímavá očekávání může přinést i slovenské uskupení FRAM Ladies Team, které už v loňském roce vystrčilo své drápky a letos je bude chtít zatnou ještě hlouběji.

 

Kategorie MUŽI PRO

Ženy jsou určitě tím nejkrásnějším kořením turnaje, kategorie MUŽI PRO pak kořením nejkvalitnějším. A ani letos tomu nebude jinak, opět se do Rožnova sjede to nejlepší, co v současnosti tuzemská florbalová scéna nabízí. Někteří z reprezentantů dokonce kvůli turnaji oželí i reprezentační sraz širšího kádru v Hostivicích. Tak je pro ně rožnovský turnaj důležitý a zároveň jejich pozice v širším kádru reprezentace jistá. Na které týmy si na turnaji dát pozor? No hned z pátečního rána určitě na Rainbowrun TEAM a Jackpot, jak už se psalo v úvodu tohoto článku. Ambiciózními týmy v turnaji můžou být v dopolední sekci také IBK Moravia, Jamaica U19 a IBK ŠÍDLOS tygřík. Slovensko pak jistě adekvátně budou zastupovat zejména týmy CAPITOL Floorball Club, FRAM Floorball Team nebo IBK Anteaters. Odpolední a večerní blok pak nabízí celou řadu favoritů na celkové vítězství. To budou chtít jistě obhájit Mokrý banditi z loňského ročníku, ale týmy jako The Edge, Warriors Nový Jičín, respektive B.E.S.K.Y.D. Selection znají minimálně chuť finálových bojů. A kartami budou chtít míchat i mladí hráči ze superligového týmu Vinohrad, kteří budou startovat pod příznačným názvem SKV U21.

Máte už svého favorita, chcete vidět špičkový florbal v podání nejlepších hráček a hráčů domácí florbalové scény? Pak zavítejte na turnaj a nenechte si ujít nic z tohoto krásného sportu, který má na Rožnovsku dvacetiletou tradici!!! Začínáme v pátek 24. července od 9:00 a finálová utkání budeme moci zhlédnout na SYNOT TIP HALL během nedělního odpoledne 26. července.