Šampióni kategorie Muži HOBBY se stávají Warriorsi

 

Jeden z týmů početné výpravy z nedalekého Nového Jičína se v amatérské kategorii dokázal v konkurenci dalších 36 týmů, usilujících o získání trofeje, probojovat až do finále, kde fotbalovým výsledem 3:1 porazili brněnské Flamingos, kteří se museli po finále spokojit „pouze“ s druhým místem. To slovo spokojit je naprosto na místě, neboť 2* už tento jihomoravský tým turnaj ovládl a jeho ambice jsou každoročně s vidinou mety nejvyšší.

Warriorsi, přestože o skóre postupovali do play-off z druhého místa, však na celém turnaji nenašli přemožitele a nejen zásluhou bratrů Machů, kteří dohromady posbírali na turnaji 38 kanadských bodů, se stali letošními vítězi druhé mužské kategorie. V ní se každoročně stupňuje konkurence a pokud by si někdo myslel, že už je to jen takový „nazdárkový sranda turnaj“, tak se hodně plete. Řada týmů by dokázala potrápit i mužstva z elitní kategorie Muži PRO. Před pořadateli tak stojí milník, zda už turnaj není připraven na rozdělení mužů do tří kategorií. Ještě však nepředbíhejme, může ale i nemusí se tak stát, neboť současný model velmi dobře funguje taktéž.

Do síně slávy, kterou již organizátoři každoročně vyhlašují se tak kromě výše zmiňovaných bratrů dále dostali Mara Horáček (Flamingos Brno), Oliver Rusev (Gůfuň) a skupinu ALL STARS uzavírá brankář Michael Szczurek (Warriorsi).

Nejlepším hráčem turnaje se stal David Krejčí z týmu Flamingos Brno a jako nejlepším brankář kategorie Muži HOBBY jej pak doplnil Andrej Krkoška z týmu Gůfuň.

Na třetím místě se umístilo družstvo Gůfuň, který stejně jako Warriorsi pochází z Novojičínska. Na rozdíl však od svých dnes věhlasnějších kolegů se spoléhají v drtivé většině na svůj vlastní kádr, nejsou doplňováni posilami a berou každé vystoupení jako uzavřená komunita. O to více je jejich bronzový úspěch cennější. Získali ho po poměrně divokém skóre, kde v boji o bronz porazili FBC Honey Badgers z Frýdku-Místku. Pro turnaj je skvělé, že amatérské týmy z okolí dokáží nejen držet krok se zkušenějšími týmy především z Ostravska, ale dokonce je umí v rozhodujících bojích i porážet. Je tak jasné, že s výjimkou kategorie žen se v obou mužských kategoriích bude slavit v nejbližším okolí velice a místní podnikatelé v restauracích a barech můžou očekávat směle nájezdy zástupců Jackpot, Warriorsi či Gůfuň. A pokud k tomu se přidá i Katka Macigové, která tentokrát hráčky z Třince bude hostit na Valašsku, tak možná zahlédne i slavící ženské pokolení.