Shooters Beta premiérovými vítězi, Muže PRO i ŽENY vyhráli favorité

Nejpočetnější již 8. ročník turnaje zaznamenal masívní rozšíření kategorie Muži HOBBY a standardní účast v kategoriích ŽENY a muži PRO. Celkově tak do Rožnova přijelo nejvíce týmů a bylo se opravdu na co dívat.

 

Kategorie muži HOBBY

Vítězové kategorie muži HOBBY – tým Shooters Beta

Téměř dvojnásobný počet týmů a velmi nečitelné pole favoritů – to vše slibovalo vyrovnané boje, překvapení a možné sesazení vítěze posledních dvou ročníků. Vše se nakonec naplnilo. Loňští vítězové se nedostali ani do semifinále. V tom prvním tým Bejvávalo přehrál The Backyardigans 3:1, stejně jako později tým Shooters Beta tým FBK Bobrky 4:2. Poslední dva zápasy o medaile nakonec byly vzácně vyrovnané. V boji o bronz nakonec o jednu branku byli úspěšnější odchovanci vsetínského florbalu nad zástupci Rožnovanů – FBK Bobrky vs. The Backyardigans 6:5. Finále také skončilo o jedinou branku, a to v poměru 2:1. Šťastnější byli hráči Shooters Beta, kteří cestou do finále vyřadili i loňské šampióny. Druhou příčku obsadil tým Bejvávalo. Nejproduktivnějším hráčem kategorie byl Patrik Mikuda z týmu The Backyardigans s celkem 18. body. Vedení turnaje vybralo také nejlepšího hráče turnaje – Patrik Seevalda a nejlepšího brankáře turnaje – Ondřeje Porwisze. All star pak mělo složení: Radim Kapoun, Dominik Res, Lukáš Adámek, Jirka Kroutil a Robin Macek.

 

Kategorie ŽENY

Vítězky kategorie ŽENY – tým IBK Selection

Letos kategorie měla téměř obdobné složení jako vloni. Nicméně favorit byl jeden, a to tým IBK Selection z velké části poskládaný ze superligových hráček Vítkovic. V bojích v základních skupinách však tento tým jednou zaváhal a tak se začalo pochybovat, zda tentokrát projde turnajem až na samý vrchol. Do semifinále se však dostal, kde po tuhém boji přehrál fotbalovým výsledkem 1:0 hráčky brněnských Alfasamic. Ve druhém semifinále to byly hráčky převážně slavičínské Alfaskvadry, které v tuhém boji porazily 2:0 překvapení turnaje, vsetínský tým F2team, složený z hráček velmi mladého věku. Ty nakonec ani v boji o bronz nedokázaly dojít k vítězství, Alfasamice zvítězily 5:2. Finále pak bylo exhibicí IBK Selection, které rozebralo Alfaskvadru 6:0. Nejproduktivnější hráčkou turnaje byla Romana Kiecková z IBK Selection se svými 17 body. Dle vedení turnaje nejlepší hráčkou turnaje byla Denisa Ferenčíková a nejlepší brankářkou Jitka Omelková. All star pak mělo složení: Markéta Marková, Andrea Dernerová, Alena Vojtásková, Kamila Paloncyová, Adéla Pantělejevová a Romana Kiecková.

 

Kategorie muži PRO

Vítězové kategorie muži PRO – tým B.E.S.K.Y.D. Selection

Těsně před turnajem došlo k nečekanému zvratu, když loňský šampión – tým Růžových Pežotků – se omluvil, že nakonec na turnaj nedorazí. Docela tím pořadatelům zkomplikoval situaci, ale zároveň tak bylo jasné, že pohár přijde do držení jiného týmu. Favoritů na vítězství bylo hned několik, za 7 ročníků pohár nadzvedly nad hlavu pouze 3 týmy, z toho jediný letos startoval. A tým B.E.S.K.Y.D. Selection se dostal i do semifinále, kde vyzval Ruské mašiny. Utkání skončilo nerozhodně a na nájezdy lépe pro Valachy. Druhé semifinále bylo ve znamení týmu The Edge, který turnajem procházel jako nůž máslem a ani semifinále nebylo překážkou, když tým Válec porazil 10:5. V boji o bronz více štěstí našel v gólové přestřelce tým Válec, když po nájezdech 9:8n porazil unavené Ruské mašiny, asi letos jednoho ze tří největších aspirantů na titul. Ve finále pak překvapivě hladce uspěl tým B.E.S.K.Y.D. Selection nad týmem The Edge 4:1, který tak bude muset odložil už po několikáté útok na titul na ročník příští. Měl však ve svém středu alespoň nejproduktivnějšího hráče turnaje, Jirku Koutného s 23 body. Dle vedení turnaje nejlepším hráčem turnaje byl Jakub Mendrek a nejlepším brankářem Filip Kuhn. All star pak mělo složení: Ján Pinkas, Pavel Jurčík, Luděk Ondráček, Tomáš Hrankaj, Pavel Barabáš a Jiří Koutný.

 

Komentář člena realizačního týmu turnaje, Zbyňka Macury: „Jsem rád, že jsme celou akci letos zvládli. Turnaje se letos zúčastnil rekordní počet týmů a samotných účastníků. Už to je známkou toho, že se turnaj líbí a hráči s hráčkami se na turnaj rádi vracejí a samozřejmě prestiž turnaje láká i nové účastníky. Oproti loňskému ročníku jsme letos během turnaje zaznamenali několik momentů, které mohly turnaj negativně ovlivnit, ale podařilo se je všechny v rámci únosnosti zvládnout. Především výpadek elektrického proudu na hale zimního stadionu mohl výrazně ovlivnit chod celého turnaje. Musím tak poděkovat nejen oběma spolupracovníkům z realizačního týmu, tedy Honzovi Blizňákovi a Pavlu Panašovi, ale všem organizátorům, pořadatelům, sponzorům – jednoduše těm, kteří se jakýmkoliv způsobem na turnaji podíleli a přispěli svou troškou do mlýna a samozřejmě tím nechci zapomenout na všechny účastníky turnaje. Všichni jste pro nás důležití a budeme rádi, když s námi budete i na ročnících dalších – DĚKUJEME!!!