Sobotní večer ve znamení PENALTY CONTEST

 

Na letošním třináctém ročníku Hornet’s cupu nechybí populární soutěž v nájezdech dvojic, PENALTY CONTEST, jak už jsme avizovali v několika článcích předtím.

Dnes, od 21: 30 hodin na hale Jokra Hall (Synot Tip Hall) celá akce vypukne. Jedinečná v tomto ročníku je tím, že se odehraje až po skončení všech utkání, díky čemuž očekáváme velkou diváckou kulisu a také se potkají všichni soutěžící v jeden čas, což bezesporu dodá soutěži na atraktivitě.

Hrát se bude na třech hracích plochách, takže současně může startovat až 6 dvojic.  Díky tomuto systému si pořadatelé slibují rychlý a divácky atraktivní průběh soutěže, která vyvrcholí vyhlášením vítězů, předáváním ocenění, včetně putovního poháru a věcných cen pro vítěze turnaje.

Z loňských finalistů se turnaje účastní pouze Zdeněk Marčon, který v loňském roce celou soutěž ovládl se svým parťákem v bráně Adamem Douškem. Adam se letos turnaje bohužel neúčastní, proto si Zdeněk vybral za svého parťáka Honzu Hublara z týmu Alk Vépitci. Jestli tato dvojice patří k favoritům však ukáže první kolo, které startuje už dnes večer.

Do této chvíle se přihlásilo jednatřicet dvojic, kteří se nejprve střetnou v základních skupinách. Každá dvojice pojede tři série nájezdů (případně „náhlou smrt“ po 1 nájezdu) na 2 vítězství v souboji. Ze základních skupin vždy postupují dva nejúspěšnější páry. V play-off dvojice pojede pět sérií nájezdů a případně poté „náhlá smrt“ po 1 nájezdu na jedno vítězství v souboji, v semifinále a finále pak na 2 vítězství.

Máte už teď mezi přihlášenými dvojicemi svého favorita? Zkuste se podívat zde a přijít fandit, aby se vaši oblíbenci dostali až do závěrečných kol turnaje.