The EDGE konečně dosáhl na vytoužený titul!

Letošní Hornet’s cup je již minulostí a dvě ze tří kategorií mají staronového vítěze, ta nejprestižnější naopak premiérového, a totéž platí v klání PENALTY CONTEST.

Pojďme však postupně jednotlivými kategoriemi a událostmi, které přinesly. Dovednostní soutěží, která je tradičním doplněním hlavních soutěží florbalového turneje, je soutěž v nájezdech respektive Penalty contest. Ta bývá postupně doplňována během registrace týmů do turnaje. Letos se v ní sešlo celkem osmnáct párů a nakonec nejlepší nervy prokázala dvojice Pavel Barabáš (B.E.S.K.Y.D. Selection) a Pavel Panaš (1. FBK Rožnov p/R), která ve finále porazila kluky z Jiného Levelu (Tomáše Sýkoru s Filipem Lamačem). Třetí místo vybojovali kluci z Shooters Beta (Štěpán Bochníček a Adam Doušek). Především vítězové budou velmi příjemně odměněni, hráč nákupem florbalového vybavení v hodnotě 2.000,- Kč a gólman „airbrushem“ jeho florbalové masky.

Boje v základních skupinách na Hornet’s aréně

Kategorie Muži HOBBY bývá každoročně nejvíce nejnevyzpytatelnějším turnajem. Pod názvy jednotlivých týmů se dá jen těžko usuzovat, jaká kvalita hráčů v nich nastoupí. Jistě, jde zde pár tradičních názvů družstev, ale větší část je vždy zahalena tajemstvím. Co však nese punc kvality, to je tým Shooters Beta, kteří letos dokázali obhájit loňské vítězství. Ihned na ploše ho věnovali Ondřeji Porwiszovi, kterého v době před turnajem potkala obrovská zdravotní komplikace, ale všichni věříme, že se postupně co nejvíce vrátí to původní kondice. Druhé a třetí místo má premiérové medailisty, těsně pod vrcholem zůstaly celky Ping Angels a Bejvávalo. Jistě to bude pro ně motivací, aby v příštím, jubilejním desátém ročníku, mysleli na metu nejvyšší.

Nejněžnějšími souboji se může pochlubit pouze kategorie Ženy. Pravda, i zde můžou nastat případy, kdy holky tzv. „do sebe jdou“, ale na většinu soubojů mezi týmy bývá radost pohledět nejen z florbalového umění, ale i estetické ženské krásy. Velkou škodou byla letos menší účast týmů, o to více si však všechny týmy zahrály, neboť pořadatelé jim za odměnu udělali jednu velkou společnou základní skupinu.  Nebylo tedy celku, který by si na turnaji nezahrál alespoň šest utkání. Bronzové medaile získaly holky z týmu Alfaskvadry týmu dynamickejch čuprstár sekáčskejch vlkoušů, které loni hrály finále. Toho se naopak letos dočkaly holky z DEJ SI DVACET. Staly se vítězkami základní skupiny, nicméně v play-off ve finálovém klání se nakonec musely sklonit před vítězkami několika posledních ročníků, týmem IBK Selection. Tento tým složený především z vítkovické základny včetně zahraničních akvizicí oplatil týmu DEJ SI DVACET porážku ze základní skupiny a znovu usedl na pomyslný trůn Hornet’s cupu.

Sobotní boje v play-off – hala v Zubří

Nejsledovanější bývá každoročně kategorie Muži PRO. Zejména vyřazovací boje nesou známku opravdu vysoké kvality, neboť se v nich prohání řada superligových hráčů včetně několika reprezentantů. V letošním ročníku to byla kategorie, ve které jako jediný loňský vítěz neobhájil svůj triumf a vypadl již v sobotních bojích. Jeho přemožitel – tým Jackpotu nakonec vytěžil z triumfu alespoň bronzové medaile, když stopku do finále jim dali kluci z Warriors Nový Jičín. Ti byli i ve finále blízko vysněnému titulu, zejména když v závěru základní hrací doby srovnali průběžný stav utkání. Nakonec tak nejprestižnější utkání rozhodovaly nájezdy a i ty byly po pěti sériích vyrovnané. Tíhu okamžiku nakonec lépe zvládli premiéroví vítězové z brněnského celku The EDGE. Je třeba říci,  že tento celek měl titul na dosah již několikrát v minulosti, ale doposud nikdy na něj nedosáhl. To se mu povedlo právě až letos a již teď je jasné, že obhajoba v jubilejním desátém ročníku pro něj nebude určitě jednoduchá.

Páteční party v City clubu