Historie

První myšlenka v Rožnově uspořádat turnaj přišla v roce 2005 v jedné malé hospůdce na Hutisku. Plány však bohužel zhatily pracovní povinnosti možných pořadatelů a uspořádání florbalového svátku se odložilo na neurčito. Další impuls přišel o pár let později. K myšlenkám se přidaly návrhy, byly vytvořeny propozice a už jen chybělo vybrat správné pojmenování turnaje. Padlo několik návrhů, ale pojmenování Hornet’s Cup „výběrovku“ vyhrálo. Nyní už nic nestálo v cestě vysněnému turnaji. Dvojice pořadatelů Standa Barabáš a Pavel Panaš, samozřejmě s nemalou pomocí hráčů a vedení klubu 1. FbK Rožnov p/R, uspořádala první rožnovský florbalový turnaj k datu 24.7.2010.

 

Historicky nejúspěšnější celky a jednotlivci v rámci jednotlivých kategorií:

MUŽI PRO
– Citrus TEAM – 15 bodů (5x 1. místo)
– Jackpot – 11 bodů (1x 1. místo, 2x 2. místo, 4x 3. místo)
– The EDGE – 8 bodů (1x 1. místo, 2x 2. místo, 1x 3. místo)
– B.E.S.K.Y.D. Selection – 7 bodů (2x 1. místo, 1x 3. místo)

ŽENY
– IBK Selection – 15 bodů (5x 1. místo)
– Alfasamice – 12 bodů (2x 1. místo, 2x 2. místo, 2x 3. místo)
– Dej si dvacet – 8 bodů (1x 1. místo, 2x 2. místo, 1x 3. místo)
– FRAM Ladies Team – 6 bodů (2x 1. místo)

MUŽI HOBBY
– Flamingos Brno – 8 bodů (2x 1. místo, 1x 2. místo)
– Bejvávalo – 7 bodů (1x 1. místo, 1x 2. místo, 2x 3. místo)
– Sexy bonbónky – 6 bodů (2x 1. místo)
– Shooters Beta – 6 bodů (2x 1. místo)
– FBC Náměšť – 6 bodů (3x 2. místo)

PENALTY CONTEST
– Matěj Jendrišák / Jan Binder – 5 bodů (1x 1. místo, 1x 2. místo)

VYSTŘEL SI ZA DVACKU
– Štěpán Bochníček – 6 bodů (2x 1. místo)

 

15. ročník 2024

 

14. ročník 2023

13. ročník 2022

 

12. ročník 2021

Účast týmů atakující rekordní čísla, tak vypadal letošní Hornet’s cup. Ve třech kategoriích se turnaje zúčastnilo téměř 800 hráčů či hráček. Pořadatelé již měli loňskou zkušenost a protože koronavir tu byl stále mezi námi, byli přísní na všechny účastníky, kteří museli splnit jedno z kritérií pro bezinfekčnost. Informační kampaň již dlouho před turnajem, vedená zejména přes vedoucí jednotlivých týmů, vysvětlovala, že kritéria pro splnění účasti nejsou žádnou smyšleností organizátorů, ale nezbytnou podmínkou pro pořádání turnaje konzultovanou s Krajskou hygienickou stanicí. Výsledkem tak byla skutečnost, že v letošním ročníku nebyl ani jeden pozitivní případ a turnaj tak nebyl úspěšný jen dosaženými výsledky na hřišti, ale také v ohledu na veřejnost a okolní prostředí. Podrobněji se teď vrhněme na jednotlivé kategorie a také na soutěž v nájezdech Penalty contest, který byla po dvouleté absenci opět zorganizována.

Šestnáct párů se postupně přihlásilo do zmiňované soutěže v nájezdech, kdy během sobotního odpoledne proběhly souboje ve čtyřčlenných základních skupinách, které vždy dvěma nejlepším párům zajistily postup do vyřazovací části. Ta už poté probíhala od nedělního dopoledne až do finálového bloku. S velkým přehledem soutěží postupovali zástupci Flamingos Brno, Honza Tomášek a Dejv Krejčí. Postupně nemilosrdně „kosili“ jednu dvojici za druhou a ve finále tak byli mírně favorizováni. V něm nakonec nastoupili proti dvojici Adam DoušekZdeněk Marčon z týmu Dobytci, s.r.o. a po dvou odehraných soubojích byl stav vyrovnaný. Musel tak rozhodnout poslední třetí souboj na pět vítězných nájezdů. V tomto souboji nakonec byli lepší druzí jmenovaní a připravili tak Brňanům jedinou porážku v soutěži, bohužel v tom nejdůležitějším zápase. Předzápasem finále byl souboj o bronzovou pozici, kde nakonec Martin Zapletálek s Janem Procházkou z Mokrých banditů byli lepší svým soupeřům.

Amatérská kategorie Muži Hobby byla nejzastoupenější kategorií na turnaji. Více než tři desítky týmů zápolily nejen o prize money, ale také o věcné ceny, medaile a hlavně oslavu florbalu, které se jim během sezóny prakticky nedostalo. Na zvýšení jednobodového náskoku v čele historické tabulky útočili hráči z týmu Bejvávalo. Každoročně se pohybují mezi nejlepšími týmy a i letos postoupili až do semifinále, ale dále se už nedostali a k bramborovým medailím je nakonec odsoudil valašský tým Reaktors. Úžasná atmosféra ve finále turnaje pak byla zajištěna oběma fanouškovskými tábory finalistů, tedy týmů novojičínských Warriorsi a brněnských Flamingos. Jihomoravané se podruhé v historii přihlásili do turnaje a po první půli to vypadalo, že se jim nebude tak dařit, jako při jejich premiérové účasti, kdy celý turnaj vyhráli. Novojičíňané však svůj náskok v druhé půli neudrželi, naopak obdrželi pěknou nůši branek a nakonec jednoznačně brněnským Flamingos podlehli.

Ženská kategorie měla letos hned několik týmů, které se mohly ucházet o turnajový primát. Ať už se jednalo o týmy pravidelně se účastnící, nebo týmy nově složené, ovšem z hráček hrajících převážně domácí celostátní soutěž. A rozhodně se bylo na co dívat. Ženy se na hřišti nešetřily. Pokud v loňském roce Rybářky ze Sona dokázaly ve finále dominovat, pak letos nepřekročily brány čtvrtfinále. To se povedlo jejich loňským finálovým soupeřkám z Citrus Ladies Teamu. Ale ani ty nakonec letos nebraly medailové pozice, přestože o bronz hrály. Nad jejich síly však byly ženy z HLKu z 3nce vedené domácí odchovankyní, Kateřinou Macigovou. Finálový souboj pak byl mezi nedalekými FBC Hranice, které se na turnaj posilnily o několik brněnských extraligových hráček a mezi týmem Co chceš víc. Zejména Sára Seevaldová zatížila branku Hranic dokonce čtyřmi brankami a o vítězi turnaje byla rozhodnuto.

Nebývá pravidlem, že v kategorii Muži Pro bývá překvapivé zastoupení v bojích o medaile. Letos tomu však bylo jinak. Pouze Mokrý banditi byli týmem, který si boje o medaile vyzkoušel i v minulosti. Ostatní týmy se na Hornet’s cupu do této fáze ještě v minulosti nikdy nedostaly. Bylo však evidentní, že zkvalitnění jejich sestav přineslo své ovoce. Bylo to vidět zejména na slovenském FRAM Floorball Teamu, který celý turnaj bral velmi poctivě a šel si za svým cílem všechny tři turnajové dny. Finálovým soupeřem jim pak byli Kluci z garáže, kteří byli před finále i mírnými favority vzhledem k výsledkům, kterých na turnaji doposud dosahovali. A finále to i potvrzovalo, když byli oproti slovenským soupeřům gólově úspěšnější. Vydrželo jim to však jen polovinu utkání. Stejně jako v kategorii muži Hobby, i ve finále muži Pro došlo ke gólovému zvratu. Úžasné vzepětí FRAM Floorball Teamu slavilo úspěch a slovenští hráči byli za svou aktivitu odměněni vítězstvím v celém turnaji. Sluší se ještě dodat, že souboj o třetí příčku byl téměř havířovským derby, kde Mokrý banditi oproti týmu Čosijak potvrdili roli favorita.

11. ročník 2020

Jedenáctý ročník turnaje byl ve znamení celosvětové pandemie koronaviru. Až necelé dva měsíce před datem turnaje bylo rozhodnuto, že pořadatelé zkusí letošní ročník uspořádat. A prakticky až do posledního týdne nic nevypadalo, že by mohlo zabránit konání turnaje. Poté se však do toho vložili naši zákonodárci a necelé dva dny před turnajem svými zmatečnými zprávami vnesli nervozitu mezi týmy, které se měly turnaje zúčastnit. Na to částečně reagovalo i vedení Českého florbalu a svým důrazným doporučením superligovým a extraligovým týmům taktéž ovlivnilo konečný počet týmů na turnaji. Pořadatelé se tak museli poprat s nelehkým úkolem, a to prakticky v noci před turnajem kompletně předělat rozpis utkání, a to tak, aby neovlivnili start týmů v turnaji a jejich už delší dobu avizovaný čas prvního zápasu. To se nakonec s vypětím všech sil povedlo a turnaj, s na poslední chvíli avizovanou absencí cca 10 týmů, započal. Pořadatelé rozmístili utkání do celkem pěti již v minulosti otestovaných hal a vyvrcholení turnaje bylo po loňské výjimce opět přesunuto do JOKRA HALL.

Amatérská kategorie MUŽI HOBBY jako každoročně přináší spoustu nových celků v turnaji. Stejně jako v posledních ročnících i po odhlášení několika týmů se jednalo o kategorie nejpočetněji zastoupenou. Celkem 32 týmů včetně několika držitelů turnajového vavřínu bojovalo o letošní primát, ale například v minulosti úspěšní Shooters Beta či Pink Angels letos nepřekročili ani brány čtvrtfinále. Kdo však konečně na turnaji prorazil k vrcholu, tak to byl celek Bejvávalo. Třikrát v minulosti zástupci týmu získali medaile, nikdy však ty nejcennější, to se však letos změnilo, když ve finále zdolali v turnaji do té doby neporažený celkem F.A.T.R. Dubňany. Souboj zklamaných semifinalistů pak pro sebe rozhodli hráči Flying Stars, kteří zdolali IBK Zkrojeno. Právě hráči týmu, který skončil na bramborových pozicích, mohou litovat, že nenastudovali pořádně pravidla turnaje a nasadili do hry hráče, který v posledních třech sezónách pravidelně nastupoval v nejvyšší juniorské ligové soutěži. Přestože tak semifinále nad pozdějším vítězem celého turnaje na hřišti vyhráli, následný protest soupeře, který turnajová jury musela uznat, znamenal, že se do finále nepodívali a následně i v bojích o bronzové medaile nedokázali své zklamání ze svých hokejek setřepat. Celkově je tak vše poučením pro celky do dalších ročníků, aby se vyvarovaly podobným nedovoleným startům hráčů, aby pak nebyli po semifinále podobně zklamaní, jako mladí zástupci týmu IBK Zkrojeno, včetně jejich fanouškovského zázemí.

Jestliže mezi mužskými amatéry nedorazil obhájce titulu, kategorie ŽEN na tom nebyla o moc lépe. Posledních pět ročníků vyhrál tým IBK Selection, ale ani v původním a nakonec ani v zúženém startovním poli, po odhlášení několika celků, byste tento tým marně hledali. Stále tak hráčky IBK Selection společně s mužským týmem Citrus TEAM napříč kategoriemi drží historické první místo, které v letošním ročníku nemohl nikdo ohrozit. Tím se však kategorie žen stala velmi otevřenou záležitostí a zejména celek Citrus Ladies TEAM si brousil zuby na premiérové turnajové vítězství. Nebyl od toho daleko, neboť ve skupině společně s týmem Rybářky ze Sona, porážku nepoznal a oba celky tak do playoff vstupovaly v pozicích favoritek. Tyto předpoklady naplnily a obstaraly reprízu utkání ze základní skupiny, které skončilo remízou 2:2. Finálový souboj však byl pravým opakem tohoto souboje obran. Naopak se strhly střelecké hody, ve kterých se přítomní diváci nadmíru bavili. V první části utekly Rybářky až do čtyřbrankového vedení, ale Citrusačky se šestibrankovým obratem na konci první a v začátku druhé půle dostaly na koně a diktovaly tempo utkání. Jakoby se však svého vedení zalekly, neboť od té chvíle již skórovaly pouze hráčky ze Sona. Postupně vstřelily tři branky a konečným jednobrankovým vítězstvím získaly turnajový primát. V souboji o bronz byly taktéž o jedinou branku lepší Kachny na tahu.

To, co některým koronavirová pandemie vzala, to jiným dala. Zrušené soustředění reprezentace ČR dalo možnost startovat na turnaji některým jejím zástupcům, zejména těm, co hrají za zahraniční celky. V turnajových celcích se tak proháněli zástupci ze švédské či švýcarské ligy. Zejména domácí Jackpot, s Josefem Rýparem ve svém středu, si konečně brousil zuby na turnajový primát, ale ani tentokrát to nevyšlo. Hlavním důvodem byla úžasná turnajová pouť před turnajem prakticky neznámého celku Men in Black – Třinec. Kluci ze Slezska se během turnaje prezentovali vynikající defenzívou a svým soupeřům nedovolovali příliš skórovat. V žádném utkání neobdrželi více než dvě branky a ve finále zdolali i Rainbowrun TEAM. Jackpot si malinko spravil chuť v boji o bronzové medaile, nicméně byla to jen drobná náplast na semifinálové vyřazení. Už teď se všichni těší na další ročník, který snad nebude podobně poznamenán pandemií.

10. ročník 2019

Jubilejní ročník populárního turnaje Hornet’s cup napsal své desáté dějství a v mnohém inovoval či vylepšoval. Zejména jsme kompletně přešli na elektronickou evidenci, a tak vedoucí týmů již nefasovali při registraci složku s informacemi, ale dostali většinou jen náramky a informační předtištěné soupisky. Věříme, že v příštím ročníku už to budou jen náramky, než k nám obecně dorazí „doba čipová“. Stručně tedy ve třech odstavcích shrneme tři kategorie na turnaji, od té pořadatelsky nejmladší až po tu nejstarší.

V amatérské kategorii Muži HOBBY nebylo o překvapení nouze. Zejména play-off přineslo dehonestaci favoritů. A dlouho se ve vyřazovací části turnaje držel se svou masívní fanouškovskou základnou Šoty tým. Místní tým hokejistů zpestřující si letní přípravu překvapivě vyřadil loňského vítěze a i ve čtvrtfinále dlouho vzdoroval, ale bohužel neúspěšně. Oba semifinálové duely přinesly vyrovnaný boj. Tradiční účastník medailových bitev, tým Bejvávalo, dlouho odolával premiérovém účastníkovi turnaje – týmu Flamingos Brno, nakonec však Jihomoravané byli šťastnější. Ještě těsněji dokázali premiérově do finále postupit SK JeMoBu, neboť Devils team skolili až na nájezdy. Souboj poražených v semifinále nakonec k bronzu vynesl tým Bejvávalo, opět se jednalo o těsný souboj. Naopak finále bylo výsledkově jednoznačnou záležitostí v podobě Flamingos Brno. Celkově byl letošní ročník v amatérské kategorii zkvalitněný a některé souboje by určitě nedělaly ostudu ani v kategorii Muži PRO.

U žen se v turnaji sešlo osm týmů a v polovina z nich jsou hráčky pravidelnými účastnicemi. Letos jim pořadatelé umožnili pozdější (odpolední) páteční start do turnaje a holky si ty velmi pochvalovaly. Již před turnajem bylo rozhodnuto, že ženy budou hrát systémem 4+1, právě z důvodu nižší účasti týmů hráček v jednotlivých týmech. Turnaj sportovně okořenil tým FRAM Ladies Team. Ženské uskupení hráček ze Slovenska mělo medailové ambice v turnaji, bohužel nejhorší výkon si hráčky vybraly na semifinále a jednoznačně tak podlehly IBK Selection. V semifinále druhém regionální zástupce ze Vsetína podobně jako FRAM Ladies Team nezvládl svou možnost účasti ve finále, a tak bylo jasné, že o hlavní trofej budou bojovat stejné týmy jako vloni. Začněme však bojem o bronz, který nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich pevnější nervy udržely hráčky Florbal Vsetín a odsoudily premiérovou účast FRAM Ladies Teamu k bramborovým příčkám. Finálový duel byl vyvrcholením celého turnaje a úsilím týmu Dej si dvacet oplatit loňskou porážku týmu IBK Selection. V první polovině se jim to moc nedařilo, těsně vedly hráčky IBK Selection, ale v druhé části dokázaly hráčky Dej si dvacet skóre o branku otočit. Poslední slovo však měl tým IBK Selection, který znovu o branku otočil vývoj utkání a již popáté za sebou bere turnajový vavřín.

Pro letošní jubilejní ročník si pořadatelé přáli účast všech dosavadních vítězů. Bohužel to se jim nepodařilo, když Růžový Pežotci a později i Citrus Team jejich přání nevyslyšeli. Důvodem bylo i reprezentační soustředění, které oslabilo hned několik týmů na turnaji. A tak před začátkem byla kategorie Muži PRO nezvykle otevřená a vyhrát mohlo hned několik uskupení. Týmy, které v základních skupinách měly velmi dobré výsledky, v play-off ve většině případů zaváhaly. Do semifinále se tak dostaly tradiční týmy Jackpot, B.E.S.K.Y.D. Selection, The Edge a premiérově Mokrý Banditi. Obě semifinále byly velmi vyrovnané a v obou se potvrdilo, že k vítězství je potřeba široký kádr pro celý turnaj. A to bohužel jak The Edge, tak B.E.S.K.Y.D. Selection chybělo. Ve vzájemné utkání o bronz pak doslova B.E.S.K.Y.D. Selection Jihomoravany z The Edge zničil a zvítězil výrazným brankovým rozdílem. Finále pak nabídl vše, co může vyvrcholení turnaje nabídnout. V závěru utkání Mokrý Banditi o branku vedli, ale hráčům Jackpotu se podařilo srovnat a dokonce jedinou vteřinu před koncem základní hrací doby dostali možnost trestného střílení. V tom se však vyznamenal hostující gólman Klobučník a poslat tak definitivně utkání do trestných střílení. A v něm se rozhodující nájezd proměnil Lukáš Veltšmíd, čímž posunul Mokrý Banditi na samotný vrchol.

9. ročník 2018

Letošní Hornet’s cup je již minulostí a dvě ze tří kategorií mají staronového vítěze, ta nejprestižnější naopak premiérového, a totéž platí v klání PENALTY CONTEST.

Pojďme však postupně jednotlivými kategoriemi a událostmi, které přinesly. Dovednostní soutěží, která je tradičním doplněním hlavních soutěží florbalového turnaje, je soutěž v nájezdech respektive Penalty contest. Ta bývá postupně doplňována během registrace týmů do turnaje. Letos se v ní sešlo celkem osmnáct párů a nakonec nejlepší nervy prokázala dvojice Pavel Barabáš (B.E.S.K.Y.D. Selection) a Pavel Panaš (1. FBK Rožnov p/R), která ve finále porazila kluky z Jiného Levelu (Tomáše Sýkoru s Filipem Lamačem). Třetí místo vybojovali kluci z Shooters Beta (Štěpán Bochníček a Adam Doušek). Především vítězové budou velmi příjemně odměněni, hráč nákupem florbalového vybavení v hodnotě 2.000,- Kč a gólman „airbrushem“ jeho florbalové masky.

Kategorie Muži HOBBY bývá každoročně nejvíce nejnevyzpytatelnějším turnajem. Pod názvy jednotlivých týmů se dá jen těžko usuzovat, jaká kvalita hráčů v nich nastoupí. Jistě, jde zde pár tradičních názvů družstev, ale větší část je vždy zahalena tajemstvím. Co však nese punc kvality, to je tým Shooters Beta, kteří letos dokázali obhájit loňské vítězství. Ihned na ploše ho věnovali Ondřeji Porwiszovi, kterého v době před turnajem potkala obrovská zdravotní komplikace, ale všichni věříme, že se postupně co nejvíce vrátí to původní kondice. Druhé a třetí místo má premiérové medailisty, těsně pod vrcholem zůstaly celky Ping Angels a Bejvávalo. Jistě to bude pro ně motivací, aby v příštím, jubilejním desátém ročníku, mysleli na metu nejvyšší.

Nejněžnějšími souboji se může pochlubit pouze kategorie Ženy. Pravda, i zde můžou nastat případy, kdy holky tzv. „do sebe jdou“, ale na většinu soubojů mezi týmy bývá radost pohledět nejen z florbalového umění, ale i estetické ženské krásy. Velkou škodou byla letos menší účast týmů, o to více si však všechny týmy zahrály, neboť pořadatelé jim za odměnu udělali jednu velkou společnou základní skupinu.  Nebylo tedy celku, který by si na turnaji nezahrál alespoň šest utkání. Bronzové medaile získaly holky z týmu Alfaskvadry týmu dynamickejch čuprstár sekáčskejch vlkoušů, které loni hrály finále. Toho se naopak letos dočkaly holky z DEJ SI DVACET. Staly se vítězkami základní skupiny, nicméně v play-off ve finálovém klání se nakonec musely sklonit před vítězkami několika posledních ročníků, týmem IBK Selection. Tento tým složený především z vítkovické základny včetně zahraničních akvizicí oplatil týmu DEJ SI DVACET porážku ze základní skupiny a znovu usedl na pomyslný trůn Hornet’s cupu.

Nejsledovanější bývá každoročně kategorie Muži PRO. Zejména vyřazovací boje nesou známku opravdu vysoké kvality, neboť se v nich prohání řada superligových hráčů včetně několika reprezentantů. V letošním ročníku to byla kategorie, ve které jako jediný loňský vítěz neobhájil svůj triumf a vypadl již v sobotních bojích. Jeho přemožitel – tým Jackpotu nakonec vytěžil z triumfu alespoň bronzové medaile, když stopku do finále jim dali kluci z Warriors Nový Jičín. Ti byli i ve finále blízko vysněnému titulu, zejména když v závěru základní hrací doby srovnali průběžný stav utkání. Nakonec tak nejprestižnější utkání rozhodovaly nájezdy a i ty byly po pěti sériích vyrovnané. Tíhu okamžiku nakonec lépe zvládli premiéroví vítězové z brněnského celku The EDGE. Je třeba říci,  že tento celek měl titul na dosah již několikrát v minulosti, ale doposud nikdy na něj nedosáhl. To se mu povedlo právě až letos a již teď je jasné, že obhajoba v jubilejním desátém ročníku pro něj nebude určitě jednoduchá.

8. ročník 2017

Návrat ztraceného syna – takto by se dala nazvat letošní kategorie Muži PRO, kde za všechny předchozí ročníky byli pouze 3 vítězové – Citrus TEAM, B.E.S.K.Y.D. Selection a Růžový Pežotci. Z těchto týmů se turnaje účastnil nakonec jen tým Valachů a přestože ve vyřazovacích bojích 3x postoupil až na samostatné nájezdy, tak ve finále v základní hrací době přehrál tým The Edge, který si letos brousil zuby na premiérové vítězství a až na zápas finálové ostatní utkání rozhodoval rozdílem třídy. Tak snad příští ročník. Bronz získal tým Válec, když porazil na nájezdy zklamané Ruské Mašiny. Katem favoritů byli jednoznačně koneční vítězové, kteří postupně na nájezdy vyřadili Lucky Boys from KaCity, Mokrý bandity a Ruské Mašiny.

Kategorii žen opět ovládlo seskupení výběrového celku Vítkovic – IBK Selection. V turnaji v základních skupinách sice poznaly hráčky hořkost porážky, ale ve vyřazovacích bojích byly holky již 100%. Asi největší oříšek na ně čekal v semifinále, kde těsně 1:0 přehrály Alfasamice. Ve finále pak nedaly šanci Alfaskvadře. Alfasamice si v boji o bronz spravily chuť na vsetínskému F2teamu. IBK Selection tak již zvítězilo potřetí za sebou a holky pomalu začínají pošilhávat po rekordu turnaje, který drží Citrus team v kategorii Muži PRO, který dokázal zvítězit 5x za sebou. Oproti loňskému roku se počet startujících týmů snížil, ale pořadatelé do ročníku následujícího tuto kategorii upřednostní, aby se zvýšil počet týmů na kýžených šestnáct.

Překvapením turnaje byla určitě kategorie Muži HOBBY. Celkový rekordní počet týmů na turnaji byl zejména výsledkem enormního zájmu o tuto kategorii, která začíná získávat na prestiži. Poznal to i tým Sexy bonbónky, který sice 2x kategorii za sebou vyhrál, nicméně v tomto ročníku nebojoval o žádný z cenných kovů, když skončil již ve čtvrtfinále turnaje. Nejlepší formu nakonec ukázali hráči Shooters Beta, kteří těsným vítězstvím ve finále nad týmem Bejvávalo premiérově získali titul. Třetí místo pak připadlo vsetínskému uskupení FBK Bobrky, když zvítězili těsně nad rožnovským uskupením The Backyardigans. Pořadatelé turnaje účastí takového množství týmů byli velmi překvapeni a na příští ročník budou plánovat, jak tuto kategorii ještě více zpopularizovat.

V letošním ročníku se nekonala ani soutěž Vystřel si za dvacku a nakonec ani Penalty contest. V obou případech byl avizovaný nízký zájem účastníků, nicméně v ročníku příštím opět s oběma soutěžemi počítáme.

Celkově letošní ročník ovlivnila účast hráčů na Světových hrách, které vypukly 10 dní po konci turnaje. Řada špičkových hráčů i hráček výrazně zvažovala svou účast i možnost zranění. Přesto kvalita turnaje neutrpěla, neboť nové týmy v kategorii PRO či ŽENY přivítaly nové tváře a některé z nich byly i současnými či bývalými členy reprezentace. Uvidíme, s čím se budou pořadatelé potýkat v ročníku následujícím a zda opět posunou hranice kvality i případně kvality o nějaký ten stupínek výše. To vše se dozvíme v červenci 2018.

7. ročník 2016

Pokud loňský ročník poprvé v prestižní kategorii Muži PRO Citrus TEAM nevyhrál, tak letos taktéž … důvodem byla neúčast vzhledem k akademickému mistrovství světa ve stejném termínu. Cestu na trůn tak obhajoval B.E.S.K.Y.D. Selection, ale nepopasoval se s ní dobře, když ve čtvrtfinále skončil na hokejkách EKOZEM Selection. Bylo tedy zřejmé, že nový vítěz bude mít premiéru a této pocty se dostalo týmu Růžový Pežotci. Ti měli asi největší práci v semifinále s katem B.E.S.K.Y.D.U, ale těsně vyhráli a ve finále měli více sil než Jackpot, který cítil velkou šanci, neboť poslední tři roky postupně stoupá ze čtvrtého na místo třetí a letos tak na místo druhé a je v očekávání, zda napočtvrté to konečně vyjde na putovní pohár. Bronzové medaile získali hráči z regionu, z týmu Warriors Nový Jičín, kteří o tři branky porazili zklamané hráče EKOZEM Selection. Je třeba zmínit, že několik favorizovaných celků skončili svou pouť již v úvodu vyřazovacích bojů, což se například stalo týmu The Edge, Flash team, JINEJ LEVEL, Mokrý banditi a dokonce i Ruské mašiny.

V ženách začíná býti jasno o favoritkách turnaje. Holky z mistrovského celku Vítkovic pod názvem IBK Selection s přehledem obhájily své loňské vítězství. Během celého turnaje vyhrávaly rozdílem třídy a zastavit je ve finále nedokázaly ani Alfasamice, které v minulosti již byly vítězkami turnaje. Bronzové medaile braly holky z týmu Dej si dvacet – zdolaly v souboji o poslední cenný kov pražské Fosilky Elements. Ani letos se pořadatelům nepodařilo naplnit šestnáct týmů do turnaje, stejně jako vloni chyběly dva týmy, proto to bude jeden z prioritních úkolů pro ročník následující.

Mužská kategorie HOBBY naopak letos překvapila velmi dobrou účastí a zájmem týmů. Stejně jako ženy IBK Selection, tak i muži týmu Sexy bonbónky dokázali, že mezi zúčastněnými byli nejlepší. Rozhodně to ale nebyla taková jízda, jako u žen, když museli několik zápasů vyhrát opravdu těsně. Šoty team či Eagles Orlová byli velmi blízko sesadit obhájce. Finále bylo pro diváky velmi brankově atraktivní, Sexy bonbónky ale nakonec zdolali Po večerníčku spát! o dvě branky, v souboji o bronz byl lepší tým FBK Valašské Klobouky týmu Zlín Lions.

Pokud jsme u obhájců, tak nemůžeme zapomenout na Štěpána Bochníčka, který od zavedení soutěže Vystřel si za dvacku si pravidelně odváží vítězství – tentokrát jeho střela letěla tvrdostí (rychlostí) 157 km/h a tímto výkonem překonal vlastní výkon z loňského roku, kdy střela byla o 3 km/h pomalejší.

Penalty contest respektive soutěž v nájezdech pravidelně na finálový den přiláká spoustu diváků. Již na základních skupinách v sobotu byla Synot Tip Hall velmi slušně zaplněna, divácká kulisa v nedělním finálovém klání byly skvělá. Jako nůž máslem soutěží prošla dvojice Jakub RobenekVojtěch Kořínek, která ve finále pokořila dvojici Martin HakličkaLukáš Hornych. Bronzovým párem se nakonec stali Lukáš GregorJiří Nejman.

6. ročník 2015

Pět ročníků to trvalo, než někdo dokázal vyřadit v play-off Citrus TEAM. Dokázal to až B.E.S.K.Y.D. Selection, jehož kořeny jsou spojeny s přátelstvím mezi kluby 1. Fbk Rožnov p/R a FBC Vikings Kopřivnice. Asi největší překážkou pro hráče „Beskydu“ byl v semifinále tým Jackpot. Náboj tohoto střetnutí umocňoval především fakt, že na obou stranách stáli „Rožnováci“. Souboj dospěl až do desáté série nájezdů, kde byl nakonec smutnější Jackpot. Druhé semifinále mělo jednoznačnější průběh, když tým Ruské mašiny po čtvrtfinálové jasné výhře nad The Edge jasně přehrál i EKOZEM Selection. Souboj zklamaných lépe zvládl Jackpot a po loňském čtvrtém místu letos bral bronzové medaile a uvidíme, kde se zastaví v roce příštím. Finále pak bylo dlouhou dobu spíše taktickým soubojem, ale na hráčích týmu Ruské mašiny bylo markantnější vyčerpání z předcházejících utkání, a tak B.E.S.K.Y.D. Selection po delší době mohl slavit cenný turnajový triumf. Své nemalé vítězství v turnaji pomyslně zaznamenal rožnovský florbalový klub, když za pětiletou historii se nestalo, aby si nějaký rožnovský hráč převzal některý z cenných kovů, naopak v letošním ročníku si několik hráčů domů nese zlaté či bronzové kovy, a to se jednalo o ročník, kdy v kategorii muži PRO bylo prozatím nejvíce reprezentantů současného širšího kádru.

Ani v ženách se nezdařilo obhájkyním z týmu Dej si dvacet znovu vystoupat na nejvyšší příčku. Ve velmi dramatickém semifinálovém klání se musely sklonit ženám z týmu Fosilky Elements. Druhé semifinále navázalo svou vyrovnaností na to úvodní. IBK Selection v něm již v úvodu třetí minuty prohrával tříbrankovým rozdílem, ale ani to nestačilo týmu Lassie’s snout dotáhnout utkání do vítězného konce. Na své úvodní tři trefy nenavázal, a tak děvčata z IBK Selection postupně otočily utkání pěti zásahy. Přesto hráčky Lassie’s snout nakonec slavit mohly, když porazily v souboji o třetí místo loňského vítěze – Dej si dvacet. Ve finále bylo vidět, že se střetly nejlepší týmy turnaje. Úvodní branku vstřelily v závěru první části IBK Selection, ale s druhou poloviny brzy Fosilky Elements srovnaly. Rozhodující trefu nakonec zaznamenala Kateřina Quittková a IBK Selection na základech extraligových Vítkovic vystoupal nejvýše.

Kategorie Muži HOBBY byla loni a i letos. S jednou malou změnou, kdy byla otevřena pro 4+1. Tento tah se výborně osvědčil již při přihlašování, neboť kapacita byla brzy naplněna a nakonec se našly rezervy pro její rozšíření. Linkou celé amatérské kategorie je tým FBC Náměšť, který chtěl do třetice proměnit finálovou účast ve vítězství, ale ani letos to bohužel nevyšlo, když lepším týmem ve finále se ukázali hráči týmu Sexy bonbónky. Bude zajímavé sledovat, zda hráči „Náměště“ přijmou příští ročník znovu výzvu k vítězství. Třetí místo obsadil tým z nedalekého Nového Jičína – Gůfuň.

Tradiční se stává pro turnaj souboj v nájezdech na gólmany – Penalty Contest. Dvojice Lukáš Hájek/Vojtěch Kořínek postupně vyřadila všechny soupeře a právem získala putovní pohár, kde přibude jejich štítek například v téměř každoročním finálovém účastníkovi Matěji Jendrišákovi. Stříbrnou příčku obsadili Tomáš Janča s Lukášem Kolečkářem a bronz připadl opět Janu Klinkovi s Danielem Prašivkou.

Poslední zmínku je třeba věnovat soutěži „Vystřel si za dvacku“, kde se měřila tvrdost (rychlost) střelby. Nejtvrdším střelcem turnaje byl Štěpán Bochníček, jehož 154 km/h z pátečního dne do konce turnaje již nikdo nepřekonal.

5. ročník 2014

Jubilejní pátý ročník byl výzvou pro zúčastněné týmy a vlastně otázkou, která nejvíce na turnaji padala. Podaří se Citrus TEAMu znovu obhájit své vítězství, nebo se najde tým, který jim vystaví stopku? Tým, který tak mohl učinit byl THE EDGE, který již dokázal ovládnou jiné letní turnaje jako je Jadberg Cup či Open Hummel Game, ale nakonec hvězdný tým složený převážně z brněnských odchovanců neslavil a po finále gratuloval staronovým vítězům – Citrus TEAMU. Loňský finalista 1. MVIL Ostrava tentokrát skončil na hokejkách „Citrusáků“ již v semifinále, ve druhém velmi dramatickém semifinále přemohl THE EDGE na hranici svých možností hrající ROŽNOVSKÝ JACKPOT, který byl určitě letos největším překvapením turnaje. Zklamání u hráčů Rožnova byla znatelné poté v souboji o třetí místo, které získal tým 1. MVIL Ostrava.

Co se povedlo Citrus TEAMu, to se už nepovedlo v kategorii žen ALFASAMICÍM. Ty se ve finále musely sklonit před uměním hráček týmu DEJSIDVACET. Smutnými semifinalistkami byly týmy FUSILKY RULEZ a HYSTERKY, kdy druhé jmenované si alespoň spravily chuť získaným konečným třetím místem.

Jedním z cílů pátého ročníku byla stabilizace amatérské kategorie, kterou pořadatelé snad již definitivně do následujících ročníků nazvali MUŽI HOBBY. Suverény v ní byl tým TEIWAZ HRANICE, který na turnaji ani jednou nezaváhal a stejně jako loni stříbro putovalo k týmu FBC NÁMĚŠŤ. Bronzoví pak skončili po nájezdovém rozstřelu SC JOKERS.

Pátý ročník Hornet’s Cupu znamenal již třetí ročník soutěže v nájezdech. A třetí ročník poznal i třetí vítěze. Ale je třeba začít bronzem, a ten premiérově získali Jan Klinka s Danielem Prašivkou. Do finále postoupili zástupci vítkovického klubu – Lukáš Veltšmíd s Petrem Blakalou, soupeři jim byli svitavští Vladislav Doseděl s Jiří Skácelíkem. Kdo čekal drama, byl mírně zklamán, neboť kluci ze Svitav nedali Slezanům šanci a uzmuli vítězství pro sebe.

4. ročník 2013

Jak těžké je porazit Citrus TEAM – mimochodem tým složený převážně z reprezentantů ČR – se přesvědčil ve finále taktéž hvězdný tým AMATÉŘI.CZ BY 4TEAMS, ve kterém startovali například letošní SUPERHERO Lukáš Veltšmíd či Lukáš Hájek. Stále to však bylo málo na to porazit hvězdné „Citrusáky“. Ti turnaji vládnout pevnou rukou a pokud do budoucna budou stavit stejně silný tým, bude výzvou pro ostatní týmy uzmout jim vítězství. Bronzové medaile si v letošním ročníku přivlastnily týmy THE EDGE a FLASH TEAM. Poprvé byla letos otevřena vyřazovací soutěž také pro týmy, které nebyly úspěšné v postupu ze základních skupin a jejich doplňkový turnaj útěchy – O pohár starostky Rožnova. Nedaleký Frýdek-Místek ve finále smetl slovenský OM DRAKAR, v semifinále pak skončily týmy RETRO JUNIORS a THE BACKARDIGANS. Pořadatelé také nově ocenili individuální výkony na turnaji, a tak kanadské bodování turnaje vyhrál reprezentant Martin Tokoš, nejlepším hráčem na turnaji byl zvolen Matěj Jendrišák a gólmanské křeslo obsadil Jan Binder. Celkové ALL STARS turnaje pak mělo složení: Jan Binder – Lukáš Veltšmíd, Jan Jastřembský – Jakub Mendrek, Matěj Jendrišák a Pavel Štěpánek.

Kategorie žen byla v letošním ročníku rozšířena a do budoucna se počítá s ještě větším počtem startujících týmů, neboť to kvitovali všichni účastníci turnaje. ALFASAMICE dokázaly svůj triumf z loňského ročníku obhájit po těsném finálovém vítězství nad týmem CITRUS LADIES TEAM. Bronzové stupínky obsadily týmy BARRACUNDAS a překvapení letošního ročníku – SNIPERS SLAVIČÍN. Kanadské bodování turnaje ovládla Andrea Pastušková, nejlepší hráčkou turnaje byla zvolena Linda Hyksová a gólmanská trofej nově patřila Haně Ranochové. Celkové ALL STARS pak bylo ve složení: Hana Ranochová – Denisa Ratajová, Jana Kapinová – Andrea Pastušková, Michaela Krivulčíková a Linda Hyksová.

Loňskou kategorii amatérů nově pořadatelé nahradili turnajem v malém florbalu 3+1, kterou ovládli DŽEGROVCI následovaní týmem FBC NÁMĚŠŤ. Bronzové kovy přebraly týmy COLLABORATORS TEAM a 4FLORBAL.CZ TEAM. Z hráčů nejvíce zaujal Pavel Hloušek, z gólmanů pak Ondřej Mikeška.

Loni oblíbená soutěž nájezdů – Penalty Contest – byla otevřená i letos a celkem 27 párů v soutěži nakonec mělo překvapivé vítěze ve dvojici Martin DrgoňJosef Radílek, kteří v dramatickém finále zdolali loňské vítěze Matěje Jendrišáka s Janem Binderem.

3. ročník 2012

Třetím ročníkem se florbalový turnaj v beskydské metropoli mohl počtem zúčastněných hráčů i týmů do kategorie větších turnajů, když téměř šedesát týmů zápolilo ve třech dnech o Hornet’s Cup. Poprvé na turnaj zavítaly i týmy ze Slovenska, což turnaj posunulo do mezinárodního měřítka.  Ke kategorii mužů přibyla kategorie „Amatéři“, kde si mohli zahrát hráči z nižších (necelostátních) soutěží. Celkové prizemoney byly navýšeny na 24.000,- Kč a aby novinek nebylo málo, byla otevřena také doplňková soutěž v nájezdech. „Vítej zlatý hattricku!“ si zazpíval Citrus TEAM po obhajobě svého prvenství ve finále proti čerstvě prvoligovém 1. MVIL Ostrava. Poraženými semifinalisty v mužské kategorii byly týmy Spartak Hluk Orthodox a přerovský výběr POCEM KAMDEŠ. V kategorii žen vsetínský výběr j.E.L.I.T.A. tak úspěšný s obhajobou nebyl, když finále vyhrál výběr hráček Brna pod názvem ALFASAMICE. Holky si ve finále poradily s výběrem slovenských hráček z Cvancov týmu. Třetí příčku obsadily týmy Po(pko)rnStar (výběr Ostravy) a Citrus Ladies TEAM. Kategorii amatérů ovládli Brigoši, kteří ve finále porazili Respekt team. Premiérovou soutěž v nájezdech „Penalty contest“ si přisvojila extraligové dvojice z Chodova ve složení Matěj Jendrišák a Jan Binder.

2. ročník 2011

První ročník překvapil svým zájmem, proto pro následující druhý ročník se pořadatele začali připravovat s velkým předstihem, aby je případná velká účast nezaskočila. Tento ročník doplnila i kategorie žen a pořadatelé pro účastníky turnaje připravili venkovní Open Air Party. Zajímavou motivací byly také „prize money“, kterými se druhý ročník mohl pochlubit, a které byly v celkové výši 19.000,- Kč. V turnaji vítězství obhájil Citrus TEAM, který sice v tomto ročníku nebyl řazen mezi favority, ale výborná parta kolem Jakuba Kantora zvládla během turnaje několik florbalových bitev a ve finále porazila i tým složený okolo Lukášů Hrubého a Petříka s názvem Čeladná RAMS. Bronzovou pozici obhájili pro následující sezónu do extraligy postupující otrokovičtí Panteři, kteří uzmuli cenný kov domácímu týmu 1. Fbk Rožnov p/R. V premiérové kategorii žen, kterou hrály především regionální týmy, zvítězil tým z nedalekého Vsetína, který na turnaji vystupoval pod názvem j.E.L.I.T.A.

1. ročník 2010

Úvodní ročník byl plánován pouze pro dvanáct mužských týmů, ale zájem byl větší, a tak byl počet účastníků rozšířen. Na turnaj dorazilo dvacet týmů ze všech koutů Moravy a nechyběly ani týmy z Čech. Prvním vítězem se stal Citrus TEAM, který předváděl na turnaji vyrovnané výkony. Ve finále nezaváhal proti hvězdně obsazenému Flash týmu, hvězd okolo Tomáše Fleischmanna. Na třetím místě se umístili pro následující sezónu prvoligoví Panteři z Otrokovic. Turnaj tak znal svého prvního vítěze, pro rožnovské pořadatele však ještě nekončil. Ten pokračoval velkou bitvou mezi „superlepící“ páskou, která byla použita na tarketu. Páska nakonec byla přemožena a první ročník byl zdárně ukončen.