V Rožnově nezahálíme – detailní rozpis zápasů tak máme již s předstihem uveřejněný

 

Už na jaře někteří z vás psali, jak to letos vypadá s Hornet’s cupem, bude či nebude. Pořadatelský tým všechny ujišťoval, že se nemusí bát a léto opět plánovat s návštěvou „rožnovské florbalové mekky“. V měsících květnu, červnu a teď už i červenci jedeme nad plán a stejně jako většinu ostatních věcí, tentokrát i detailní rozpis utkání zveřejňujeme „v předtermínu“. Proč taky čekat až na neděli 9. července, když již dnes víme, kdo nám v zápasech turnaj zahájí, kdy se můžeme těšit na první souboje s kategorii Muži PRO a kdy se uvolní haly pro něžné pohlaví.

Jak už všichni v kategorii Muži HOBBY zaznamenali, máme letos 9 základních skupin, kdy jedna z nich je pětičlenná. V jednu dobu jsme měli okolo čtyřiceti registrovaných týmů, ale právě v této kategorii bývá často dost vedoucích, kteří si se zodpovědností hlavu nelámou a někdy nám opravdu způsobí problémy odhlášením svého týmu těsně před uzávěrkou plateb startovného, nebo těsně před zveřejněním rozlosování skupin. Naštěstí jsme i letos vše zvládli. V úvodních utkáních turnaje tak například uvidíme loňského finalistu z Reaktors nebo také jednoho z předchozích vítězů Shooters Beta.

Party – ilustrační foto

Elitní soutěže mužů i žen budou začínat na turnaji mírně později. V kategorii Muži PRO je dvacet týmů rozděleno do čtyřech skupin a těžko byste hledali jednoduchý souboj. Těsně před obědem tak budeme moci vidět v akci nejen hráče z domácí nejvyšší soutěže, ale hned několik krajánků, kteří si odskočí na turnaj ze skandinávských zemí, či ze země helvétského kříže. Zahraniční squadru pak doplní týmy z nejvyšší slovenské soutěže. Jak říkával prorok jednoho z týmů – turnaj začíná s play off – no v letošním ročníku je určitě dobré začít už u skupin, neboť ve vyřazovacích bojích by pak už nemuselo být jednoduchého soupeře hned od úvodu.

Poslední na řadu se tradičně v turnaji dostávají ženy. Pořadatelé se jim snaží se začátkem jejich úvodních utkání vyjít co nejvíce vstříc a vrací se jim to účastí ženských týmů, kterých oproti jiným turnaj tu bývá vždy dostatek i v chudších letech. Je škoda, že stejně jako v kategorii Muži HOBBY, i zde byly některé týmy, které se chtěly registrovat už s křížkem po funuse. Je nám hrozně líto, že už pak týmům nemůžeme vyjít vstříc, když jsou definitivně potvrzené časy na halách a vše s tím spojené je navázáno na rozpis utkání, který bývá z 90% doladěný již pár dní před zveřejněním. Těšme se však na souboje především českých a z velké části i slovenských hráček. Možná v některém z kádrů najdeme i jinou zahraniční hráčku, ale to přesně ukáže až den registrace.

Letos budeme hrát v 5 halách, z toho hned tři budou mít mobilní Tarkettový podklad, jedna statický a na poslední budou tradiční parkety

Jste zvědaví na pár zajímavých informací k letošnímu turnaji, tak vězte, že tradice pátečního City clubu zůstává i letos. Co je však fajn, tak to je večerní party, která tentokrát na stejném místě začne již v nově zrekonstruovaných a rozšířených prostorách od 21:00. Přijďte včas a nezapomeňte si při vstupu vyzvednout svůj Redbull, který dostane každý účastník mezi 21:00 do 23:55 při vstupu. Možná ještě není špatné zmínit, že se po zkušenostech z minulých ročníků vyplatí rezervovat si místo na večerní party. Pokud jste však zvyklí na postávání u baru, bude stačit jen dorazit včas.

Zajímavostí je také návrat na halu Energetik, kde jsme pár let nebyli. Dobrá komunikace s majitelem hotelu a možnost položení Tarkettu na další hale je příslibem další spolupráce. Jen bychom byli rádi, abyste všichni v sobotu, kdy se tam bude hrát, brali ohled na to, že hala je poblíž vyhledávaného hotelu. Pokud chceme (a my jako pořadatelé určitě chceme) v dalších letech na této hale působit, pak je nezbytné se v okolí hotelu chovat velmi umírněně a emoce si nechat především do hal, stejně jako nepořádek kolem hal. My vám jako pořadatelé budeme nápomocni, ale velmi bychom ocenili i vás jako účastníky turnaje, abyste nám v tomto pomohli. Předem za to děkujeme.

Se sobotní informací o působení na hale Energetiku můžeme k sobotnímu programu zmínit ještě další dva důležité body. Jednak začátek vyřazovacích bojů, do kterých jednotlivé kategorie vstoupí s pořadím Muži PRO, Muži HOBBY a jako poslední do nich zasáhnout ŽENY, a protože reagujeme na požadavky žen z minulých ročníků, tak letos i nám rozpis umožnil naplánovat čtvrtfinále kategorie ŽEN již v sobotu, pro lepší rozložení sil a koncentraci na nedělní medailové boje.

Tím však v sobotu určitě nebudeme končit, neboť po pátečním vrcholu večera v podobě party, bude ten sobotní večer mít vrchol sportovní, a to v podobě PENALTY CONTEST, tedy soutěže v nájezdech. Budeme tak všichni moc se sejít ve večerních hodinách na SYNOT TIP HALL a po základních bojích v jednotlivých skupinách doprovázet své favority třeba až do finálových bojů. Stejně jako loni, i letos vše proběhne na jednom místě v jednom čase a nebude se to krýt se žádnými zápasy. Na konci si tak ocenění převezmou první výherci na turnaji, na ty další si budeme muset až na nedělní medailové souboje. Některé týmy již v nájezdech máme registrované, se svou registrací tak neváhejte ani vy ostatní, soutěž bychom rádi otevřeli pro 16 párů v soutěži a v této chvíli se blížíme registrací již k polovině registrovaných. Odkaz na registraci přikládáme zde a budeme se těšit na vaši účast!!!

PENALTY CONTEST v plné své kráse