Většina týmů má za sebou úvodní zápasy

Páteční průběžné zápasy Hornet’s cupu prozatím nepřinesly obrovské překvapení, nicméně určitě byly vidět zajímavá utkání, která naznačila, že v mužských kategoriích není letos výrazný favorit.

MUŽI PRO

Překvapivě se prozatím daří zástupcům FBK Bobrky, Válec Teamu a Hraničářům – všechny týmy už za sebou mají dvě vítězná utkání. K loňské formě se chtějí přiblížit Warriors Nový Jičín a Jackpot, ale tady už bodové ztráty v utkáních zaznamenali. Povinné výhry zaznamenali historičtí vítězové turnaje The Edge a B.E.S.K.Y.D. Selection, ale obě utkání měly těsný průběh. Určitě překvapením pak je zaváhání Ruských Mašin, které pravidelně končí až ve velmi pozdních kolech play-off, stejně tak Lucky Boys from KaCity po dvou utkáních ukořistili jediný bodík.

MUŽI HOBBY

Kategorie amatérských hráčů, respektive hráčů, kteří nestartují v celostátních soutěžích, je rok od roku bohatší nejen na počet týmů, ale i na kvalitu, která s nimi přichází. Rozhodně se už nejedná jen o „srandaturnaj“. Často tak můžeme vidět zápasy, které se blíží kvalitě PRO a výjimečně, které ji překročí. Shooters Beta neměli jednoduchý start do turnaje, nicméně o branku porazili Slušovice, které si však spravily chuť na Přešovském Betonu. Jak Ping Angels, tak Bejvávalo zahájili turnaj vítězně. Další výsledky budou v dalším reportu.

ŽENY

Kategorie z prvního pohledu nejatraktivnější a z herního většinou s větší rozvahou, je kategorie žen. V pátek holky odehrají pouze jedno utkání – pořadatelé na ně byli nejvíce shovívaví, proto s úvodními zápasy si počkaly až do odpoledních hodin. Loňští finalisté IBK Selection a DEJ SI DVACET si vedli rozdílně. Moravanky potvrdily svou formu vítězstvím, naopak holky z Čech tak úspěšné nebyly, když si na ně vyšlápl tým DžáPínat. Vítězstvím zahájil svou pouť FRAM Ladies Team a stejně tak Florbal Vsetín.