Za necelý týden již 30 účastníků turnaje… slibně se to rozjíždí!!!

 

Hlad po florbalu je zejména po letošní (s výjimkou prvoligové) nehrané sezóně enormní. Pokud v loňské sezóně přišla florbalová obec o závěrečnou čtvrtinu zápasů ve svých soutěžích, tak letos neodehrála ani čtvrtinu úvodní. Není se tak co divit, že letos svou účast týmy na 12. ročníku Hornet’s cupu potvrzují jako na běžícím pásu. Týden po zveřejnění možnosti se registrovat již přišlo 30 potvrzených registrací a rozrůstají se jako tradičně především kategorie mužů PRO a mužů HOBBY. Pořadatelé věří, že ani kategorie ŽENY nebude zaostávat a brzy se začne plnit podobným tempem jako u mužů. Pořadatelé pro letošní ročník počítají s možností vyšší  účasti, než tomu bylo v minulých letech, a podle toho i připravují kapacity na hracích halách či v rámci ubytování. Každý tým se tak opět může těšit na kvalitní zázemí.

K registracím se vyjádřil Zbyněk Macura, jeden ze členů realizačního týmu: „Po předčasném ukončení loňské sezóny jsme si říkali, že 11. ročník asi uspořádat nebude možné. Jakmile se však v závěru května 2020 začala pandemická situace výrazně zlepšovat, rozhodli jsem se jít do rizika a turnaj uspořádat. Nejdříve to vypadalo velmi nadějně, ale restrikce nastavené těsně před turnajem nám velmi zkomplikovaly samotnou organizaci, když se najednou odhlásilo více než 10 týmů. Naštěstí i přes toto zaváhání turnaj dopadl velmi dobře. No letos se situace prakticky opakuje, opět závěr května a my přijali opět podobné rozhodnutí, ačkoliv se jiné hromadné akce kolem nás již předem zrušily. My však věříme, že i letos se všemu postavíme čelem a rožnovský turnaj zorganizujeme. Těší nás, že loňští vítězové mužských kategorií se už přihlásili. A u žen to vypadá podobně, rozdíl však bude v tom, že vítězný tým pravděpodobně bude rozdělen do týmů dvou. Na turnaji budeme určitě jako v loňském roce mít pravidla s ohledem na současnou situaci, abychom zajistili v maximální možné míře bezproblémový průběh turnaje. Závěrem bych rád ještě prozradil, že jsme 12 ročníků mysleli především na kategorie dospělých, nicméně letos pro všechny máme v druhé polovině srpna překvapení v podobě premiérového juniorského Hornet’s cupu. Brzy se všichni dozvíte více!!!

Správný turnaj se neobejde bez kvalitních rozhodčích a ti díky jednomu z členů realizačního týmu, Pavlu Panašovi, nikdy nechybí!!!

Pořadatelé v této chvíli intenzívně pracují na výhodách, které byly pro účastníky i v minulosti. Kdo chce tak zažít v Rožnově pod Radhoštěm v závěru července opět další ročník Hornet’s cupu, prodloužený víkend plný florbalu a všeho, co k turnaji patří, měl by svůj tým obratem registrovat!!! K dispozici jsou mu webové stránky turnaje a připravený online registrační formulář.