Rozlosování Hornet’s Cupu 2024

Florbalový turnaj Hornet’s Cup letos přivítá celkem třiasedmdesát týmů rozdělených do tří kategorií: Muži PRO, Ženy a Muži HOBBY. V kategorii Muži PRO bude bojovat jednadvacet týmů, v kategorii Ženy se představí dvanáct týmů a v kategorii Muži HOBBY se utkají hráči ze čtyřiceti týmů. Rozlosování do skupin pro všechny kategorie je nyní k nahlédnutí v hornetscup.cz/skupiny. V kategoriích Ženy i Muži HOBBY jsou týmy rozděleny do čtyřčlenných skupin, v prestižní kategorii Muži PRO jsou týmy ve skupinách po pěti a šesti týmech.

Díky vysoké kvalitě přihlášených týmů uvidíme mnoho zajímavých zápasů již ve skupinové fázi. Již v pátečních úvodních utkáních budou ve Městské sportovní hale a v Hornets Aréně svádět boje o první body tradiční účastnící z týmu B.E.R.M.U.D.A., POCEM KAMDEŠ či týmu obhájců z Jackpotu.
Rovněž kategorie Muži HOBBY vstoupí do turnaje již ranními zápasy, kdy se představí borci z Reaktors, poctiví účastníci z týmu Dívčí sen, později pak také obhájci z Warriorsů či tým Bankrot postavený z domácích legend. Jako poslední vstoupí do turnaje těsně před obědem také Ženy, kde se za často kouzelnými názvy týmů skrývají i extraligové hráčky, a tak se určitě máme na co těšit.

Ze všech skupin postupují první čtyři týmy do playoff, které začne o sobotním poledni. Vyřazovací fázi turnaje zahájí týmy z kategorie Muži HOBBY, kde si počet týmů vynutil odehrání i předkola (32finále) a týmy se postupně budou zbytek soboty přetahovat o šanci dostat se do finálovou osmičky. Odpoledne navážou svými playoff duely i týmy Žen, které mají na sobotním programu osmifinále a dokonce i čtvrtfinále. Muži PRO rozehrají svá osmifinálová utkání v sobotu od 17 hodin a bude jistě napínavé sledovat, komu se letos podaří probojovat do neděle.

Dlouholeté účastnice turnaje – Alfasamice – se budou turnaje účastnit i letos!

Po pořádné porci sobotních zápasů se v Městské sportovní hale rozjede doprovodná soutěž Penalty contest – soutěž v nájezdech, kdy věříme v podobnou účast a skvělou diváckou kulisu jako v minulých letech. Nedělní den bude již tradičně patřit těm nejlepším, vyvrcholení turnaje v podobě finálových utkání startuje ve 13 hodin zápasem o šampióna kategorie Muži HOBBY, následovat bude finále Žen a turnaj uzavře finálové utkání prestižní kategorie Muži PRO.

Kompletní rozpis všech zápasů je již také k dispozici na adrese hornetscup.cz/rozpis-a-vysledky, každý tým si nyní může prohlédnout, jaká cesta ho letos turnajem čeká, a začít se připravovat na své první soupeře.

Vidíme se na hřišti!