Ženská část zná už všechny své čtvrtfinalistky

Sobotním dnem uzavřela ženská část turnaje boje v základních skupinách. Florbalistky IBK Selection, Alfasamic, ELITE Praha a Lassies  snout si díky výsledkům v základní skupině zajistily přímý postup do nedělního dopoledního čtvrtfinále. O zbylá čtyři místa se pak utkaly zbývající týmy v osmifinále.

Autor: Michal Chadim

 

Osmifinále:

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – Fosilky Elements 1:6

V úvodním čtvrtfinále se proti sobě postavily domácí hráčky Rožnova pod Radhoštěm a Fosilky Elements. Fosilky v utkání byly lepší a hráčky pořádajícího oddílu během utkání příliš do šancí nepouštěly. V zápase své soupeřky přehrály a zaslouženě postoupily do dalších bojů, kde je čekají v neděli ráno Alfasamice. Střelecky se v utkání dařilo Elišce Čermákové, která v zápase připsala hattrick.

Citrus Ladies TEAM – Kruťandy 13:0

Od úvodních minut v tomto osmifinále bylo jasné, kdo bude favoritem a kdo postoupí do čtvrtfinále. Florbalistky Citrus Ladies nepustily své soupeřky za celé utkání ke své brance a samy si v duelu s chutí zastřílely. V tomto měření sil se blýskla Ivana Šupáková, která zaznamenala v duelu pět bodů za dva góly a tři asistence. Střelecky se též dařilo Lucii Šrotové, jenž zaznamenala hattrick. Citrus tak zaslouženě postoupil do čtvrtfinále, kde se utká v neděli ráno s florbalistkami Lassie’s snout.

Dej si dvacet – V 10 na baru! 5:0

V zápase florbalistek Dej si dvacet a V 10 na baru! se diváci v hale Koryčanské paseky dočkali prvního gólu ve třetí minutě, kdy se v zápase poprvé dokázala prosadit Martina Cůlková. Vše podstatné se událo v samém závěru prvního poločasu, kdy florbalistky Dej si dvacet přidaly další tři branky a prakticky rozhodly o svém vítězství. Ve druhém poločase si svůj náskok uhlídaly a zaslouženě tak postoupily do čtvrtfinále, ve kterém se střetnou v neděli ráno s ELITE Praha.

BTŠ KuKl – Alfaskvadra 3:2

Poslední osmifinále bylo vyrovnané. Jako první se v utkání dokázala prosadit Magdalena Klímová, která v přesilové hře překonala brankářku Vávrovou. Na další góly si diváci museli počkat až do druhé půle, kdy navýšila vedení florbalistek KuKl Nikol Vinklerová. Z dvojbrankového vedení se ale neradovaly příliš dlouho. Již za třiadvacet sekund se jejím soupeřkám podařilo snížit a to zásluhou Pavly Manové. V samém závěru druhého poločasu se podařilo ženám KuKI odskočit na rozdíl dvou branek, jenže ho opět nedokázaly udržet, neboť svůj druhý gól v duelu zaznamenala Pavla Manová. Víc už ale florbalistky Alfaskvadry v zápase nedokázaly. KuKI tak zaslouženě postupuje do čtvrtfinále, kde je v neděli ráno čekají florbalistky IBK Selection.

 

 

Program čtvrtfinále:

Neděle 8:00 (Synot Tip hall) IBK Selection – BTŠ Kukl

Neděle 8:00 (SH Koryčanské paseky) Alfasamice – Fosilky Elements

Neděle 8:50 (Synot Tip hall) ELITE Praha – Dej si dvacet

Neděle 8:50 (SH Koryčanské paseky) Lassie’s snout – Citrus Ladies TEAM