Dvě trofeje mohou být stále obhájeny

 

Men in black – Třinec, Rybářky ze Sona a Bejvávalo bojovali v playoff s rozdílnými výsledky, když v kategoriích Ženy a Muži HOBBY stále vítězové mohou obhájit svá loňská prvenství. Naopak Men in black – Třinec padli po těsné nájezdové loterii s Atlas Future a pro letošní rok tak zůstali v pavouku už jen jediní dřívější vítězové turnaje – Mokrý banditi. Pokud by ani ti neuspěli, pozná turnaj ve své hlavní kategorii nového majitele triumfu. Pokud ještě zůstaneme u mužské PRO kategorie, tak týmy převážně složené z rožnovských hráčů už v turnaji nepokračují. Svůj třetí triumf nezíská ani B.E.S.K.Y.D. Selection, o svůj premiérový primát ani letos nezabojuje Jackpot. Naopak loňští finalisté Rainbow team – men a stejně tak Warriors Nový Jičín v turnaji postupují dále a zejména druzí jmenovaní jako dlouholetí účastníci teď budou hlavními kandidáty, které podpoří domácí divácké osazenstvo, neboť i v tomto týmu je spousta hráčů, kteří si prošli rožnovskou líhní.

O čem při utkáních bývalý šéftrenér mládeže Rožnova – Dan Slovák s juniorským brankářem Martinem Sklářem sní během sledování utkání, to není na první dojem patrné…

 

Zajímavá bude také ženská kategorie. Zejména ranní souboj mezi Citrus Ladies Team a Rybářkami ze Sona se ponese v duchu duelu aspiranta na titul a obhájce titulu. Je však více týmů v turnaji, které mile překvapují. Nedaleké Hranice se řadím mezi jeden z nich, také holky kolem Katky Macigové z Třince srdnatě bojují a nekompromisně si počínal ve skupině také tým Co chceš víc. Pokud chcete vidět kvalitní ženský florbal, tak ráno určitě nezaspěte. Nejpočetnější kategorií na turnaji byli amatéři v HOBBY. Kvalitativně však každý rok jdou tito hráči nahoru, zejména když jsou týmy doplňovány o bývalé hráče nejvyšších soutěžích, kteří už po tříleté absenci mají nárok v této kategorii startovat. Stále ve svých výkonech překvapují hráči z IBK Blackout, zejména gólman, který si velmi dobře načasoval formu na turnaj. Obecně účinná turnajová taktika, založená na precizní obraně a smrtících protiútocích, v tomto případě funguje velmi dobře. Určitě zejména početné divácké hokejové osazenstvo mrzí vyřazení domácího Šoty týmu, paradoxně v jejich domovském stánku na zimním stadionu, jejich šťastnými soupeři byli novojičínští Warriorsi a překvapivě v turnaji už nepokračují ani Shooters Beta, kteří v minulých ročnících často zápolili o medailové pozice. Turnaj zítra pokračuje vyřazovacími zápasy a vše vrcholí finálovým blokem od 13:00 v Synot Tip Hall, kde postupně diváci zhlédnou finále soutěže v nájezdech – Penalty contest, finále kategorie muži HOBBY, finále kategorie žen a v úplně posledním utkání celého turnaje finále kategorie muži PRO.