Souhrn pátečního dne ženské části

Devět zápasů prvního a druhého kola měla na pátečním programu ženská část turnaje. Střelecky se nejvíce dařilo Alfasamicím, které nastřílely jedenáct branek. Naopak nejméně branek k vítězství potřebovaly florbalistky Lassie’s out, kterým stačily ke dvěma vítězstvím vždy dvě branky.

Autor: Michal Chadim

První kolo:

Fosilky Elements – Citrus Ladies TEAM 2:3

Zápas florbalistek Fosilek  a Citrusu byl hodně vyrovnaný. Fosilkám patřil úvod utkání, Citrusu pak jeho závěr, ve kterém dokázaly otočit nepříznivý stav a dotáhnout tak zápas do vítězného konce.

Pozdní sběr – Alfasamice 2:11

Oproti předcházejícímu zápasu měl tento duel jednoznačný průběh. Alfasamice  byly od úvodních minut jednoznačně lepší, své soupeřky přehrály, s chutí si zastřílely, s přehledem dotáhly zápas do vítězného konce a připsaly si tak první vítězství.

IBK Selection – Alfaskvadra 3:0

V třetím zápase se naplno projevila zkušenost florbalistek IBK Selection, za které na tomto turnaji nastoupily především florbalistky extraligových Vítkovic. Alfaskvadra ale nedala svou kůži v zápase zadarmo, dobře bránila a několikrát je taky podržela v zápase jejich brankářka Vávrová.

V 10 na baru! – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm  1:8

V tomhle zápase bylo již od prvních minut zřejmé, kdo bude mít v zápase navrch. Domácí florbalistky Rožnova nepouštěly příliš své soupeřky do vážnějších šancí a osmi brankami rozhodly o svém úvodním vítězství na turnaji.

ELITE PRAHA – BTŠ KuKl 4:2

Zápas hráček ELITE a BTŠ KuKI byl v prvním poločase hodně vyrovnaný, v tom druhém ale už byly lepší hráčky extraligové ELITE, které utekly svým soupeřkám o dvě branky a svůj náskok si pak do konce zápasu pohlídaly.

Dej si dvacet – Kruťandy 9:0

Zápas Dej si dvacet a Kruťand byl v jasné režii prvně jmenovaného týmu, který své soupeřky během zápasu nepustil do žádných vážných šancí a naopak sám střelecky trestal každou chybu, kterou soupeř udělal. Jejich gólová mašinérie se nakonec zastavila na čísle devět a zaslouženě získaly první body za vítězství.

Druhé kolo:

Alfasamice – V 10 na baru! 3:1

V druhém zápase se Alfasamicím už tak střelecky nedařilo.  Se svými soupeřkami tentokráte sehrály vyrovnanější zápas.  Ale i tak se na jeho konci mohly radovat z druhého vítězství, tentokráte 3:1.

Lassie’s snout – Pozdní sběr 2:1

Předposlední zápas našeho souhrnu byl nejvyrovnanější, na jeho konci byly více šťastnější florbalistky Lassie’s snout, které Pozdní sběr porazily velice těsně a to 2:1. Pro Pozdní sběr to byla už druhá porážka na turnaji.

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – Lassie’s snout 0:2

V posledním zápase ženské části se potkaly domácí florbalistky Rožnova a Lassie’s snout. V prvním poločase se oběma týmům příliš střelecky nedařilo. V tom druhém už se ale dokázaly prosadit hráčky Lassie, které dvěma úspěšnými trefami rozhodly o svém druhém vítězství na turnaji.