Kdo bude letos favorit? Zajímavá utkání nás čekají hned v páteční části

Po rozlosování skupin byl zveřejněn také “jízdní řád“ turnaje. Na zajímavá utkání se můžeme těšit hned od pátečních ranních hodin, kdy turnaj zahajuje kategorie Muži Pro.

Muži Pro
Halu Synot Tip otevřou ranní boje skupiny A, které mohou být klíčové. Startovním utkáním v 9:00 bude souboj novojičínských Warriors proti Lucky Boys from KaCity, což představují hráči z okolí Karviné. Skupinu dále doplní Sběrači a FBK Púchov.

Ve skupině B se můžeme těšit na loňského šampiona – tým Růžových Pežotků. Dá se zde očekávat atraktivní souboj např. právě loňského mistra s tradičním účastníkem Hornets cupu, Flash teamem. Jak už název napovídá, stojí za ním hokejista Tomáš Fleischmann, který v minulosti působil v NHL. Letošní sestavu však zatím Flash team neodhalil. Vzájemný souboj těchto týmů bude k vidění v závěru pátečního programu na hale Energetic.

Skupinu C bude tvořit každoroční favorit B.E.S.K.Y.D. Selection., dále FAT PIPE POHODA, olomoucký výběr Koupelny, s.r.o. a Flyers Sušice. V této skupině stále tají sestavu první dva jmenované týmy, tedy předpokládaní aspiranti na první místo. Jejich vzájemný souboj se odehraje v pátečních 16h na hale Energetic.

Ve skupině D máme jasného favorita nejen na skupinové první místo, ale také na letošní celkové první příčky. Našlapané Ruské Mašiny ani na nic jiného pomýšlet nemohou. První překážky na cestě vzhůru jim vystaví týmy ZERO TEAM, Spartak Hluk a Gentlemen‘s Club.

Ve skupině E máme dva tradiční celky, které lze považovat za favority skupiny. Tým POCEM KAMDEŠ a The Edge, který loni smolně nepřešel do závěrečných bojů přes Domaslavice. Vzájemný duel předpokládaných favoritů je na plánu v pátečních 21:15 na Synot Tip Hall.

Ve skupině F se dá očekávat dominance týmu EKOZEM Selection, na který loni zbylo bramborové místo. Ty doplňuje tým Mokrých banditů, novojičínský Hobo Team a Válec. Posledně jmenovaný loni došel do čtvrtfinále, hned úvodní utkání skupiny v 10:45 tak může rozhodnout o lepších šancích do playoff.

Skupinu G tvoří týmy Trenovec, IBF snaoz team, FBC Hranice a Squadra NEvyměknem. Dle odhadu pořadatelů se v této skupině nachází hned dva černí koně turnaje, na potvrzení odhadů si však musíme počkat. Úvodní utkání skupiny svedou FBC Hranice a IBF snaoz team ve 12:15 v Hornets Aréně.

Závěrečnou skupinou je H, kterou tvoří domácí, vždy silný Jackpot. Dále Frenštát p. R., Rumadaj Frayers a další z častých účastníků, Jinej Level. Souboj o vítězství zřejmě uvidíme až v sobotu v 9:30 na Energeticu, kde se potká Jackpot s formací Jinej Level.

Ženy
V ženské kategorii uvidíme 10 týmů, které vytvořily dvě skupiny po pěti týmech.

Ve skupině A se představí vítkovické IBK Selection, BTŠ Kukl, Motto motto Přerov, F2TEAM a pražské DEJ SI DVACET. Z historických vítězek zde máme IBK Selection a DEJ SI DVACET, to napovídá o favoritech této skupiny a jejich vzájemný boj bude k vidění v pátek v 19:45 na Zimním Stadioně.

Favoritkami ženské skupiny B budou jistě vždy silné Alfasamice. Tuto skupinu doplní také další z ženských silných týmů a to Lassie´s Snout, Citrus Ladies Team, Alfaskvadra a také mladé vítkovické hráčky pod názvem TRESTNÁ LAVICE by Vítkovice. Nedůležitější zápasy pro favoritky Alfasamic můžete vidět v pátek v 19:45 na Synot Tip hale proti Lassie´s Snout a proti Citrus Ladies zakončí skupinu poslední utkání v sobotu v 17:30 na Hornets aréně. Tímto utkáním se uzavřou ženské základní skupiny a budou následovat vyřazovací boje.

Muži Hobby
Do kategorie Hobby se letos přihlásilo rekordních 26 týmů. Kategorii hranou v počtu 4+1 je velmi těžké odhadovat. Jisté je, že opět budou chtít své vítězství potvrdit několikanásobní šampioni z týmu Sexy bonbónky. Dalšími aspiranty na první příčky budou jistě Zlín Lions a také týmy Palkovice Rovers a MILFHUNTERS Ostrava, které tradičně nastupovaly spíše v kategorii PRO.