Švýcarské zklamání si přijede na turnaj vyléčit Lukáš Veltšmíd

Vítkovický odchovanec Lukáš Veltšmíd, další výrazná osobnost českého florbalu, která se zúčastní letošního ročníku Hornet’s cupu. Reprezentační obránce nyní působí ve švýcarském klubu UHC Alligators Malans, kde podepsal novou smlouvu na následující sezónu. Lukáš Veltšmíd byl u dvou titulů s Vítkovicemi v české nejvyšší soutěži, ten švýcarský mu letos unikl jen o vlásek.

 

Ahoj Lukáši, jak moc se těšíš na letošní Hornet’s cup?

Servus. Na turnaj se těším moc. Jsou to ty víkendy, kdy se florbalem opravdu můžeš bavit ;-). Je to opravdu super turnaj. Má co nabídnout. Co se týče organizace, tak jsem za 4 ročníky nepostřehl sebemenší problém. Navíc se můžeš po každém zápase zvlažit na koupališti (pokud teda počasí dopřeje). Večer se pobavit v místním klubu, pokud tam dojdeš. Takže za mě určitě pro Hornet’s cup palec nahoru.

Kolikátý ročník v Rožnově to pro tebe letos bude?

Matně si vzpomínám, že jsem poprvé nastoupil za tým 4teams pod vedením „Bůči“ (Václava Bučka). Další rok to bylo se slovenskou bandou „Šikágo“. Poté Citrus team a nakonec tým Mokrý Banditi. Tedy stručněji bude to můj pátý ročník.

Švýcarské angažmá Lukášovi sedí, letos to byl skoro titul

Jak často se v rámci letní přípravy účastníš takových turnajů? Jedeš i na nějaké další?

Jelikož mám nějaké povinnosti tady ve Švýcarsku, tak toho už tak moc nestihnu. Hornet’s cup bude pro mě poslední z letních turnajů tenhle rok.

V dresu jakého týmu tě letos na Hornets cupu uvidíme a na koho ze spoluhráčů se nejvíc těšíš?

Zůstávám věrným klukům z Havířova. Těším se na všechny. Těším se na tu srandu, hlášky typu olovo, rovně apod., prostě „výborný“!

Když odbočíme mimo turnaj, jakou jsi měl letos sezónu?

Když se zpětně poohlédnu za sezónou, tak určitě úspěšná. Došli jsme s týmem až do superfinále, kde jsme hloupě prohráli proti Wileru na nájezdy.

Máš před jednotlivými zápasy nějaké speciální rituály, které dodržuješ?

Nemám žádné rituály, nějak na to nejsem.

Lukáš Veltšmíd do světa vyrazil z Vítkovic

Čekají tě před následující sezónou nějaké změny nebo budeš pokračovat ve švýcarském UHC Alligators Malans?

Následující sezónu zůstávám určitě v Alligator Malans. Podepsal jsem smlouvu na další rok s možnou opcí. Je to tým velice podobný Vítkovicím. Ten tým se chová jako velká rodina. Nejenom v šatně, ale celkově ve vedení klubu. Jsem vděčný, že si tu můžu pinknout s tak kvalitními hráči.

Díky za rozhovor a přeji hodně štěstí.

Taky díky a Zajáác máš to za 500,-.