Rozlosování jednotlivých skupin je na světě, na koho váš tým narazí ve skupině?

 

Pochvalou pro vedoucí můžeme uvést tento článek, neboť právě jejich letošní konečná důslednost v platbách startovného umožnila pořadatelům dříve finálně rozlosovat jednotlivé skupiny v jednotlivých kategoriích a tuto informaci postupně přenést i na všechny účastníky turnaje. A je to informace, na kterou tradičně všichni netrpělivě čekají, neboť hned můžou začít hodnotit své šance na postup ze skupiny, respektive z jakého místa budou moci dále v turnaji pokračovat ve vyřazovacích bojích. Pořadatelé počítali se zveřejněním v úvodu hracího týdne, ale nakonec se to všichni dozvíme hned o osm dní dříve, a to je skvělá zpráva. A co ještě celou zprávu vylepšuje, je rozpis jednotlivých zápasů, neboť ten bude zveřejněn již den následující. Všichni turnajoví účastníci tak budou mít zejména pro pátek dostatek času na vybrání dovolené v práci či na brigádách a budou si moci naplánovat příjezd nejen k prvnímu utkání, ale také na registraci svého týmu.

Hornet’s cup 2022 – kategorie Ženy

Pojďme však nahlédnout obecně k jednotlivým kategoriím a nemůžeme začít jinou, než tou s něžným pohlavím. Naštěstí turnaj nejde s trendem desítek pohlaví a stále dělí se dělí v základu na kategorii žen a mužů. U žen se původně přihlásilo různě až dvanáct týmů, ale nakonec finální účast potvrdilo deset týmů, které se utkají ve dvou skupinách. V té první uvidíme dva loňské účastníky, dva staronové účastníky a jednoho naprostého nováčka. A pokud se podíváme na skupinu druhou, pak tam máme podobnou hierarchii, kdy dva nováčci doplňují týmy, které již mají s turnajem historické zkušenosti. Týmy žen budou muset ve svých pětičlenných skupinách pořádně zabrat, neboť do vyřazovacích bojů se z každé skupiny jeden tým nepodívá a to nikdo nechce končit s turnajem během sobotního poledne. Ty nejnapjatější z žen bude určitě zajímat nedělní třetí hodina odpolední, kdy na turnajových FB stránkách zjistí své soupeřky ve skupinách.

Hornet’s cup 2022 – kategorie Muži HOBBY

Nejpočetněji zastoupenou kategorií na turnaji je již tradičně v posledních pěti letech soutěž amatérů, kteří nehrají ve vybraných celostátních soutěžích – Muži HOBBY. Čtyři desítky různých týmů započnou své boje v základních skupinách a útěchou jim může být, že do vyřazovací části, respektive alespoň jejího předkola, může postoupit tým každý. V tomto ohledu asi platí nejvíce tradiční turnajové motto – turnaj začíná s playoff. Nemusí to však být ta správná cesta, jak turnajem postupovat, neboť každoročně si turnaj vyhledávají silnější a silnější hráči a prestiž z vítězství má vyšší hodnotu, než roky předchozí. Budeme tak zvědaví zejména na tým Flamingos, kterým prozatím své dosavadní účasti na turnaji vždy proměnil v celkové vítězství a jako loňský obhájce bude postrachem všech soupeřů. Ze zajímavých dalších týmů můžeme vybrat například Bankrot, který je odnoží profi týmu Jackpot, dále Shooters Beta, kteří každoročně míří až k nedělním zápasům. V Mikroregionu Rožnovska v rámci amatérské ligy je pak také nebezpečný tým Reaktors, který letos v dané soutěži zvítězil, zapomenout nemůžeme ani na Warriorsi, kde jako v případě Bankrotu i oni mají svůj profi tým v podobě Warriors Nový Jičín (Black). Vyjmenovat bychom mohli ještě hráče z Bejvávalo či Tigers Poruba a v pořadí daleko také jistě zamíří Falcons, kteří v HOBBY letos startují premiérově, ale s turnajem již zkušenosti mají. Ať už byl výše uvedený jakýkoliv tým, jedno je jistý, nikdo z výše uvedených týmů se vzájemně v jedné skupině nepotká. Kdo bude jejich skutečným soupeřem do turnaje pak hráči zjistí okolo páté hodiny odpolední na turnajových FB stránkách, stejně jako ženy o dvě hodiny dříve.

Hornet’s cup 2022 – kategorie Muži PRO

Na závěr si už tradičně necháváme perlu turnaje, a to mužskou kategorii PRO. V ní se letos utká hned šestadvacet týmů a bude zajímavé, zda někdo vyzraje na loňského zahraničního vítěze ze Slovenska – FRAM Florball Team. „Chalani“ to nebudou mít jednoduché už v základní skupině, kde narazí na jednoho z dlouhodobě nejambicióznějších týmů celého turnaje, který touží po zisku turnajového primátu již několikátý ročník. Konfrontaci se zahraničím ale například poznají i „domácí“ B.E.S.K.Y.D. Selection či turnajově ostřílení hráči z Válec teamu. Zajímavé prověření přípravy na prvoligový ročník na jejího překvapivé účastníky z Jižní Moravy budou mít na starosti například taktéž téměř domácí hráči Jackpotu, kteří jistě budou chtít klukům dokázat, že budou muset ještě v přípravě pořádně přidat. Nedělní sedmá hodina odpolední, či večerní, pak rozkryje celé pole účastníků turnaje, a to na FB stránkách turnaje.

Podobně jako ceny k loňskému ročníku, i letos budeme oceňovat v závěru turnajem ve velkém stylu

Dnes tedy hráči budou vědět s kým se potkají ve skupinách, zítra, tedy během pondělního dopoledne, se dozví na turnajovém webu Hornet’s cupu, kdy a v kolik jim začnou první zápasy, tj. na kolik hodin mají plánovat účast na registraci. Pořadatelé dávají možnost týmům, které mají možnost dorazit na registraci i o den dříve, aby kontaktovali pořadatele na turnajovém mailu a dohodli si vyřízení registrace den předem. Vyhnout se tak návalu, který bývá tradiční při registraci v pátek, zejména mezi devátou a jedenáctou hodinou.