Skupiny jsou nalosovány a brzy bude i „jízdní řád“

Turnajový realizační tým sliboval zveřejnění skupin a rozpisu k 7. červenci, ale vše se stihlo daleko dříve. Přesto o napětí nebudete připraveni a jednotlivé kategorie se budou na FB zveřejňovat postupně, abychom neubrali na napínavosti.

Začneme kategorií MUŽI HOBBY, kterou zveřejníme 27.6. v 10:00, ještě tentýž den 17:00 bude zveřejněna kategorie ŽENY a kdo si počká do večerních hodin, tak se může těšit od 23:00 zveřejnění i kategorie MUŽI PRO.

Kategorie HOBBY jediná neměla nasazené týmy. Obecně je velmi těžké odhadnout sílu jednotlivých družstev, neboť pod registrovanými názvy člověk netuší, kdo vlastně přijede. Proto rozhodnutí o nenasazení bylo velmi jednoduché.

Naopak u ŽEN rozhodovalo více aspektů, než u mužů. Více než polovina týmů na turnaji je již tradičních, a tak turnajoví pořadatelé nasadili loňské finalistky – ALFASAMICE a samozřejmě také aktuální šampiónky – IBK SELECTION. Zbytek byl dolosován a po finálním zhodnocení lze říci, že jsou obě skupiny v síle rovnocenné.

Nejočekávanější kategorií, ve které startují opravdu nejzářivější hráči turnaje, je kategorie MUŹI PRO. Zde bylo vybráno silných týmů hned několik a muselo se vytvářet nasazení jak v prvním, tak i ve druhém koši, aby byla síla jednotlivých týmů rozdělena rovnoměrně napříč skupinami. I tak však lze vypozorovat jednu až dvě skupiny, které budou mít několik favoritů na první příčky.

Kromě všech těchto skutečností byly také všem týmům rozeslány podklady k vyplnění soupisek s termínem 30. června 2017. Vedení turnaje apeluje na vedoucí, aby vše zavčas vyplnili, neboť 1. července se z těchto dat bude vycházet a změny v sestavách budou povolovány již jen kosmetické.