Už to s námi táhnete neskutečných třináct let

 

Pro někoho je číslo třináct číslem šťastným, někomu přináší smůlu. My na pověry moc nedáme a děláme maximum pro to, aby letošní turnaj opět naplnil očekávání všech z Vás. Sázíme zejména na kvalitu tohoto turnaje, jak v podobě hracích hal, kde je na většině hal postaven tarkett, oslovujeme zkušené a kvalitní rozhodčí, máme skvělý a přehledný on-line systém a v neposlední řadě se o Vás stará starostlivý pořadatelský tým. Ano, třináct let je velmi dlouhá doba. Od úvodního ročníku nám tu už vyrostla nastupující generace pořadatelů. Jako poděkování všem, kteří se kdy turnaje zúčastnili, jsme se rozhodli věnovat tento článek.

Nejdéle „sloužícími“ pořadateli jsou Pavel Panaš, Martin Kapoun, Staňa Barabáš a Honza Blizňák. Druhý jmenovaný se turnaje účastní jako pořadatel od prvního ročníku a je nenahraditelným členem pořadatelského týmu. Zastane veškerou práci a je zodpovědný za logistické zázemí na halách. Třetí jmenovaný je Standa. Ten jako druhý ze dvou zakladatelů turnaje (vedle Pavla Panaše), se dodnes stará o stavbu tarkettových povrchů. A že má s tímto nemalé zkušenosti svědčí i jeho patnáctiletá praxe s touto hrací plochou. Za jeho práci mu patří velký DÍK! A do třetice je to Honza. Nesmírně obětavý a spolehlivý člověk, bez kterého by turnaj nebyl tím, čím je. Honza je také „otcem“ on-line systému, který funguje již devátým rokem a bez kterého si už také turnaj nedokážeme představit. Bez koho by však náš turnaj nebyl turnajem, je Pavel Panaš. Pavel stál u zrodu Hornet’s Cupu a asi nejvíce jej vystihuje, jak často z nenadálých situací, vzniklých na turnaji, umí vybruslit v roli gentlemana a člověka, který si umí poradit se vším. Letos sice není na turnaji vůbec přítomen, ale i ze zahraničí dokáže svůj tým řídit s bravurou.

Během následujících ročníků se připojili další důležité osoby, které se na turnaji dodnes podílejí, ale někteří už se věnují jiným povinnostem. Nejvýraznější osobou je Zbyněk Macura, který doplnil pořadatelský tým během čtvrtého ročníku a dnes se stará převážně o administrativní stránku turnaje a také o ubytování.

Nesmíme však opomenout pořadatele na jednotlivých halách. Nejdéle dosud sloužícími pořadateli jsou Jakub Jasný a Karolína Halamíčková, jejichž práci a věrnosti si velmi vážíme a věříme, že to s námi potáhnou v mnoha dalších ročnících.

Nicméně jsou tu i další lidé, bez kterých by turnaj nedával smysl a nefungoval v intencích, které dnes má. Jsou to pánové s píšťalkou v ústech a zdravotní služba, která se stará o vaši bezpečnost. Z řad rozhodčích se na turnaji protočila více jak stovka z nich, ale jsou mezi nimi i ti, kteří rozhodují zápasy od prvního písknutí, který na Hornet’s Cupu zazněl.

Nedávno ukončil svoji profesionální kariéru, nicméně na Hornet’s cupu Lukáš Mikula nevynechal ani jeden ročník a i v letošním roce bude stát v posledním zápase turnaje mezi zlatými a stříbrnými medailisty kategorie Muži PRO. Mezi stálice však také řadíme Ondru Vašíčka, Radka Vybíhala, Pavla Rýznara a Pavla Hálu. Všichni jmenovaní patří k Hornet’s Cupu stejně jako valašský frgál k tomuto regionu.

Dostáváme se tak také ke zdravotní službě valašskomeziříčské buňky Červeného kříže v čele s Míšou, Simonou a Karlem. Dohromady jsou neodmyslitelnou trojící, která už na turnaji pomohla stovkám hráčů a hráček napříč mnoha ročníky a která nám zejména v loňském roce pomohla s covidou krizí.

Určitě bychom se mohli rozepsat a poděkovat dalším desítkám a možná i dokonce stovkám lidí, kteří se kdy zhostili pořadatelských činností na turnaji. Máme tím na mysli zejména Katku Macigovou, Jirku Škrobáka, Romana Skalíka, Pepu Viktoříka, Radka Štekla, Patrika Kučeru, Peťu Pernického, Petra Kittela, bratry Kratochvilovy včele s jejich taťkou a Vaška Fiuráška, kteří také odvedli velký kus práce. Ten celkový výčet od ústředních pořadatelů přes rozhodčí až po širší pořadatelský tým je široký, bylo by složité na nikoho nezapomenout, proto všichni, kteří jste kdy v rámci turnaje přiložili ruku k dílu, připijte si s námi, je to jízda, která jen tak neskončí.

A nezapomínáme ani na důležité články turnaje, které tu už s námi bohužel nejsou, ale jsou to lidé, kteří zanechali na turnaji svůj odkaz. Konkrétně Pavel Vrba, Martin Kotala a Stella Marková.