Hornet’s cup 2015 je minulostí, věcné ceny v jednotlivých kategoriích jsou předány

Valašský turnaj Hornet’s cup 2015 je minulostí.  Mužskou část PRO ovládli hráči B.E.S.K.Y.D. Selection, ženskou část florbalistky IBK Selection a amatérskou část muži Sexy bonbónků. V následujícím souhrnu vám přiblížíme jednotlivé finálové kategorie.

Autor: Michal Chadim

Kategorie Muži PRO:

Novým mistrem mužské kategorie PRO se stali florbalisté B.E.S.K.Y.D. Selection, kteří ve finále porazili hráče Ruských Mašin.

Finále začalo velmi rozvážně a na úvodní branku si diváci ve sportovní hale Synot Tip Hall museli počkat až do sedmé minuty, kdy se dokázal prosadit tečovanou střelou Lukáše Hrubého beskydský Petr Velech. Druhá branka pak padla v přesilové hře, kterou v jejím samém závěru využil Josef Čejpa.

Druhý poločas byl hodně střelecky úrodný. K vidění bylo až pět branek. Tři z nich vstřelili beskydští hráči, jmenovitě Michal Kilčický, Aleš Jakůbek a Petr Velech. Na druhé straně se za Ruské Mašiny prosadili Jakub Hubálek a Daniel Cabiš.

Beskydští hráči tak svůj náskok z první půle ubránili, ve finále byli mírně lepším týmem a stali se historicky druhými vítězi Hornet’s cupu.  Všech předchozích pět ročníků totiž vyhráli hráči Citrus Teamu, kteří letos vypadli už v osmifinále právě s letošními vítězi.

3. místo – Jackpot

Finálový zápas jste mohli sledovat živě prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com.

Kategorie Ženy:

I ženská kategorie poznala v letošním ročníku nové vítězky. Staly se jimi florbalistky IBK Selection, které ve vyrovnaném utkání porazily Fosilky Elements.

Jak už jsme zmínili, tak ženské finále bylo po celou dobu hodně vyrovnané. Oba týmy předváděly rychlý útočný florbal. K vidění bylo mnoho pohledných akcí, ale koncovka už tak dobrá nebyla. První branky se diváci dočkali až v samém závěru úvodního dějství, kdy se prosadila Michaela Šponiarová.

Úvod druhé půle patřil  Fosilkám, kterým se podařilo vyrovnat. Kubíčkovou v bráně IBK překonala Eliška Čermáková. Obě družstva hrála útočně a jen výborné výkony brankářek nedopřály více radosti střelkyním. Tuhle nepříznivou statistiku se podařilo překonat až sedm minut před koncem Kateřině Quittkové, která tak rozhodla o turnajovém vítězství.