PENALTY CONTEST ovládla dvojice Kořínek – Hájek, nejtvrdší střelu měl Vojtěch Buchníček

Prvním vrcholením turnaje byla soutěž v nájezdech, která svými semifinálovými a finálovými zápasy byla předkrmem všech tří finálových utkání letošního Hornet’s Cupu. Zároveň byla také vyhodnocena soutěž ve tvrdosti střelby.

 

Penalty Contest:

V úvodním semifinálovém klání se utkala dvojice Milan Baran/Ondřej Miškov z týmu FBC Orca Krnov s dvojicí Lukáš Kolečkář/Tomáš Janča z týmu Sběrači. Semifinálová utkání se hrála na 2 vítězné miniutkání, kdy v každém miniutkání se jelo na pět nájezdů. V té úvodní zvítězili hráči Krnova, zbylé dvě však ovládli hráči Sběračů a postoupili do finále.

Druhé semifinále bylo podle konečného výsledku jednoznačnější, ale v jednotlivých sériích taktéž dramatické. Nakonec dvojice Jan Klinka/Daniel Prašivka z týmu Warriors Nový Jičín těsně podlehla zkušeným Vojtěchu Kořínkovi s Lukášem Hájkem z týmu Ruské Mašiny. Zajímavostí celého finále byl fakt, že tým Ruských Mašin fandil sportovně dvojici soupeře.

Před vypuknutím finále bylo nezbytné rozhodnout o místě třetím. Zde se jela pouze jedna série a chuť z vyřazení si spravili zástupci týmu z Nového Jičína.

Finálový souboj byl nejdříve velkým soubojem gólmanů, kteří míček za svoje záda prakticky nepouštěli. Záleželo tedy na šikovnosti hráčů, který dříve najde recept na soupeře. Lukáš Hájek postupem času projevil malinko více kreativity a společně s Vojtou Kořínkem v této dovedností soutěži na turnaji zvítězili.

 

Soutěž o nejtvrdší střelu
Soutěž o nejtvrdší střelu

Nejtvrdší střela:

Během celého turnaje probíhala soutěž o nejtvrdší střelu. Již v pátek nasadil laťku hodně vysoko Vojtěch Buchníček z týmu Shooters Beta, který vystřelil rychlostí 154 km/h. V sobotních a nedělních pokusech byla spousta těch, kteří se snažili tuto hodnotu překonat, ale nakonec se to nezdařilo nikomu z nich. Zajímavostí celého klání je fakt, že autor nejtvrdší střely nehrál kategorii Muži PRO, ale kategorii Muži HOBBY, o to je pro něj jistě vítězství cennější.