Hornet’s cup má tři kategorie a dva premiérové vítěze

Včera ve čtyřech halách byl uzavřen jubilejní desátý ročník tradičního rožnovského mezinárodního florbalového turnaje Hornet’s cup. Tři kategorie – Muži PRO, Muži HOBBY a Ženy – poznaly hned dva premiérové vítěze, pouze v ženách loňské šampiónky dokázaly obhájit svůj titul, přestože jejich vítězství bylo velmi těsné o jedinou branku. Premiéru si také odbyla Hornets aréna v Rožnově, která byla hlavní halou turnaje a uspěla na výbornou.

Souboje během utkání v kategorii HOBBY

V úvodním ročníku turnaje před deseti lety se začínalo pouze s kategorií muži, následující ročník se přidaly ženy a od třetího ročníku i kategorie amatérů. V těchto třech kategoriích turnaj pokračuje až do letošního desátého ročníku. A ten přinesl hned několik inovací, kdy můžeme zmínit video online přenos po celou dobu turnaje z hlavní hrací haly, pravidelné videorozhovory s vybranými účastníky turnaje a týmy, či po vzoru Českého florbalu kompletní přechod s papírové evidence turnaje na elektronickou verzi, respektive elektronické textové onliny atd.

Muži HOBBY – vítěz – Flamingos Brno

Nejpočetněji zastoupenou kategorií na turnaji byli Muži HOBBY. V ní mohou startovat pouze hráči, kteří se neúčastní celostátních soutěží. Je to také kategorie, která nejpravděpodobněji může přinést překvapení na úkor favorita. Hned několik týmů na turnaji většinou svým názvem nese punc kvality, jako jsou například Shooters Beta, Bejvávalo, Pink Angels, Džegrovci apod. Ale ani jeden z týmů nedokázal triumfovat. Naopak, finále mělo premiérové zastoupení v týmech SK JeMoBu a Flamingos Brno. Nakonec v něm zvítězili hráči Brna, po vcelku jednoznačném průběhu. V boji o bronzovou příčku bylo úspěšnější uskupení Bejvávalo, když porazilo Devils team. Určitě nezapomenutelné bylo tažení týmu rožnovských hokejistů – Šoty tým, kteří s sebou měli logicky i početný fanklub, který jim vytvářel neskutečnou domácí atmosféru. Jak později radostní kluci sdělili, poprvé se jim podařilo dostat až do nedělních utkání, což už pro ně bylo velkou odměnou.

Denisa Ferenčíková a její „backchecking“ při protiútoku týmu Dej si dvacet

V kategorii žen startuje pravidelně nejnižší počet týmů, ale z hlediska kvality mívá většinou nejlepší zastoupení. Často se v jednotlivých týmech objeví hned několik reprezentantek, zejména České či Slovenské reprezentace, ale i pobaltských republik, či Polska. V jubilejním ročníku jsme tu měli opakování loňského finále, kdy celky Dej si dvacet a IBK Selection ve strhujícím finále předvedly to nejlepší, co jsme mohli v této kategorii vidět. Nakonec byl o jedinou branku šťastnější s letošním triumfem již pětinásobný vítěz z IBK Selection. Kdo si na turnaji polepšil, tak to bylo holky z Florbal Vsetín, které o třetí místo zdolaly slovenské uskupení FRAM Ladies Team. Bohužel, v této kategorii nestartovaly hráčky domácího Rožnova.

ŽENY – vítěz – IBK Selection

Kategorií nejvíce sledovanou jsou Muži PRO. Průřez superligových hráčů vždy ukazuje svůj punc kvality zejména v době play-off. Nejinak tomu bylo i letos. Už výčet čtvrtfinalistů sliboval lité boje a musely se po něm rozloučit s turnajem týmy, které v minulosti zasáhly do bojů o medaile. Obě semifinále byly dramatické a skončily velmi těsně. B.E.S.K.Y.D. Selection se do poslední chvíle snažil eliminovat překvapení na svůj účet v podobě porážky od Mokrých Banditů. Nakonec se to o jedinou branku nepodařilo. Heroický výkon pak předvedl Jackpot, který už čtvrtfinále dokázal zvládnout na nájezdy, stejně tak pak v semifinále dokázal zlomit loňského vítěze – tým The Edge. O bronzovou příčku se tak utkali poslední dva vítězové turnaje a více morálních sil měli hráči z Valašska. Před finále tak bylo jasné, že turnaj bude znát premiérového vítěze. Mírně zkušenější byl tým Jackpotu, který už v historii finálovou účast zažil, nicméně výsledky Mokrých Banditů v průběhu turnaje tuto výhodu smazávaly. A výsledek po základní hrací době tomu dával za pravdu, když oba celky vstřelily po třech brankách. Nicméně Jackpot mohl rozhodnout jedinou sekundu před koncem základní hrací doby, kdy po nedovoleném zákroku Mokrých Banditů bylo nařízeno trestné střílení. To bohužel nedokázal proměnit Josef Viktořík. Všichni v hale byli zvědavi, zda si to zopakuje v následných trestných nájezdech, který měly rozhodnout o osudu celého turnaje. A Josef nezklamal a tentokrát svůj nájezd proměnil. Nakonec to nebylo Jackpotu platné. Novopečenými šampióny turnaje se stali hráči Mokrých Banditů, kteří proměnili více nájezdů, a ten vítězný Lukáš Veltšmíd.

Muži PRO – vítěz – Mokrý Banditi