Hornet’s Cup zůstává „doma“

 

Vítězem elitní skupiny se poprvé v historii turnaje stává tým Jackpot, složený převážně z hráčů domácího Rožnova, doplněný o zvučná jména jako Matyáš Šindler, Jirka Besta a samozřejmě okořeněný účastí jednoho ze zakladatelů, dnes již několik sezón hráče švédské nejvyšší soutěže, Josefa Rýpara.

Jackpot v průběhu turnaje střídal jednoznačné výsledky s těmi vyrovnanými. Jedna z nejtěžších zkoušek jej čekala ve čtvrtfinále, kde se mu postavili na vavřínový turnaj útočící Warrioři z Nového Jičína, taktéž doplněni o několik zvučných jmen. Tým pod taktovkou Petra Burýška a Petra Kittla už vedl o tři branky ještě šest minut před koncem, když Jackpot poprvé skóroval. V poslední minutě vstřelená branka Petrem Krhutem znamenala nájezdy a v nich se radovali kluci Jackpotu.

Přes úspěšně zvládnuté semifinále se Jackpot do finálových bojů probojoval již potřetí v historii a do třeteice se radoval, přestože ve finále vyzval ambiciózního soupeře ze Slovenska pod názvem IBK Anteaters. Divácky atraktivní utkání plné gólů skončilo vítězně pro Jackpot a na konci utkání tak mohli pozvednout zástupci Jackpotu nad své hlavy pohár pro vítěze kategorie Muži PRO.

Na třetím místě se umístilo družstvo z Ostravska, nesoucí název Rainbow TEAM, který v zápase o bronzové medaile porazilo tým Mokrý Banditi v poměru 6:2.

Na konci turnaje byly samozřejmě rozdány individuální ocenění, kde do ALL STAR týmu byli vybráni hráči Peter Nehila a Richard Dluhoš (oba IBK Anteaters), Jan Slabeňák (Rainbow Team) hráčský výběr uzavírá Jirka Besta a Matyáš Šindler z Jackpotu. Členem skupiny ALL STARS a nejlepším brankářem turnaje se stal Jirka Škrobák, který dominoval nejen v celém turnaji, ale také v dovednostní soutěži Penalty Contest a zaslouženě se stal nelepším brankářem turnaje pro rok 2023. Na závěr byl vyhlášen nejlepší hráč turnaje, kterým se stal po zásluze Pepa Rýpar, taktéž z týmu Jackpot. Pepa byl rozjížděčem ofenzivy Jackpotu a také neprostupným obráncem.

V kategorii Muži PRO nastoupilo celkem proti sobě 20 družstev, které mezi sebou na turnaji odehrály celkem 50 utkání. Všechna tato utkání přinesla divákům velmi kvalitní florbalové souboje a vše jen umocnil start hned několika reprezentačních hráčů českého i zahraničního florbalu.