Křišťálový pohár pro ženy putuje na Slovensko

 

Na turnaji se představilo celkem 12 ženských týmů, bojujících o křišťálový pohár a šek v hodnotě 8000 korun.  Tým, složený okolo Denisy Ferenčíkové nenašel na turnaji přemožitele a zaslouženě si došel pro již několikáté vítězství. Za několik ročníků holky okolo Denisy startovaly hned pod několika názvy, a tak některé hráčky si mohl při závěrečné fotce dovolit ukázat, kolikrát již tento turnaj vyhrály. S oblibou se však do Rožnova vracejí nejen kvůli florbalovým zážitkům, ale celé atmosféře, která je s turnajem spojena.

FRAM Ladies TEAM ve finále vyzvaly novopečené superligové hráčky z Třince, hrající pod názvem HLK z 3NC a zápas sliboval velmi atraktivní utkání, které rozhodly zkušenosti ze strany slovenského družstva. Je však důležité poznamenat, že Třinec do extraligy sice bude vstupovat jako nováček, ale herní projev týmu určitě není na chvost tabulky. Naopak se dá očekávat, že tým může být štikou ligy, pokud se podaří udržet kádr pohromadě a případně posílit o nějakou tu zkušenou hráčku.

Na třetím místě se umístily hráčky tradičního hornetscupového družstva Alfasamice, když porazily IBK COCONUT v poměru 5:1. Kokosky se ve skupinách prezentovaly velmi atraktivním florbalem, v boji o bronz ale rozhodovaly zkušenosti a ty byly na straně Alfasamic z Jižní Moravy.

Do ALL STARS teamu pořadatelé nominovali ofenzívní Elišku Plánkovou a defenzívní Janu Troškovou z týmu FRAM Ladies, kterou doplnily Petra Bieleszová (HLK z 3NC), Andrea Dernerová (Alfasamice) a brankářka Martina Szwanczarová (HLK z 3NC).

Nejlepší individuální brankářkou turnaje se stala čerstvá šampionka Karolína Krištofová, která s průměrem 1,83 branek na utkání dovedla svůj tým ke zlatým medailím.

Nejlepší hráčkou turnaje se po zásluze stala kapitánka týmu Denisa Ferenčíková, která byla nejen nejlepším střelcem ženské kategorie, ale byla také lídrem týmu na hřišti i mimo něj. Denisa se rozloučila s ligovou kariérou a během sezóny již tak na extraligových hřištích už neuvidíme, nicméně po rozhovoru s pořadateli odtajnila, že na Hornet’s cup se chce určitě příští ročník a i ty další pravidelně vracet. Zařadí se tak k dalším hráčkám, o které bude extraligový kolotoč sice ochuzen, nicméně ten turnajový si bude pořád moci dopřávat jejího herního umění.

Všechny oceněné ženy v týmech stejně jako individuální ocenění byla doplněna růžičkou, a tak každá z dívek si domů mohla odvézt nejen florbalové zážitky, ale také na pár dní památku na turnaj.