Letošní rozlosování skupin nabídne několik pikantních soubojů

 

Během soboty 15. července budou začínat v odpoledních hodinách první souboje vyřazovací části a právě na den přesně dva týdny předem tu máme zveřejnění rozlosování jednotlivých skupin 14. ročníku Hornet’s cupu, ve kterém se podařilo zkvalitnit obsazení mužské PRO i HOBBY kategorie, stejně jako rozšířit počet ženských týmů oproti loňskému ročníku. Pokud se tedy uvažovalo, že loňskou laťku není možno posunout výše, pak věřte tomu – šlo.

Než se však dostaneme k hodnocení jednotlivých kategorií a duelů ve skupinách, pojďme si říct, že můžeme pro letošní ročník hlásit minimálně jeden a pravděpodobně dva velké návraty. Tím prvním je položení třetího Tarkettu na hale Energetik, kde turnaj několik let neměl možnost se realizovat. Letos je tak možno hrdě hlásit, že hráči při svých utkáních budou hrát prakticky pouze na území Rožnova a jedinou výjimkou je ROBE aréna v sousedním Zubří. S rozlosování jednotlivých skupin se začalo už také pracovat na finálním rozpisu utkání, který by měl být zveřejněn nejpozději 8. července, ale je velký předpoklad, že tomu bude i dříve.

Rozlosování skupin kategorie Muži HOBBY

Poslední ročníky již tradičně nejzastoupenější kategorií jsou i letos Muži HOBBY. V historii Hornet’s cupu zažijeme jeden z málo vídaných okamžiků, kdy vítěz loňského ročníku, Sexy bonbonky nepřijede obhajovat svůj titul. Je tak jasné, že kategorie bude mít nového vítěze a bude hned několik celků, které si na tento skalp brousí zuby.

Nejvíce asi loňský finalista, Reaktors, který však již ve skupině zažije třaskavě florbalově – hokejový souboj s domácím Šoty týmem. Nebezpeční budou také Warriorsi, kteří pro jistotu postavili raději dva týmy, aby své šance na úspěch povýšili a zejména jejich souboje s TROOPERS Delta, či s Shooters Beta mohou být pěknou podívanou již během pátečního dne. Připomenout je třeba také již tituly dvakrát ověnčené Flamingos Brno, nebo ambiciózní mladší bratr Jackpotu, Bankrot.

Na první pohled pak můžou zaniknout premiérová účast na turnaji FBC Honey Badgers, ale označení za černého koně turnaje můžou mít právem, neboť velká část hráčů již má s turnajem velké zkušenosti, a to dokonce s kategorií Muži PRO, ne premiérovou účastí, ale podobným osudem se může pyšnit druhý z černých koňů, a to tým nedalekého IBK Blackout. Spekulací s vývojem a sestavení pořadí pro playoff tak bude hned několik a těžko můžeme nejen mezi zmíněnými celky, ale také mezi ostatními hledat hlavního favorita na titul vítěze 14. ročníku turnaje.

Rozlosování skupin kategorie Muži PRO

Pokud byl předchozí odstavec věnován kvantitě, pak ten následující bude zejména o kvalitě. Prakticky není skupina, která by neměla nějaký pikantní souboj hned první den turnaje. Můžeme se tak těšit na souboj obhájců titulu – Kluků z garáže se slovenským IBK Anteaters, či zlínskou B.E.R.M.U.D.O.U., nebo duel věčně medailových, ale nikdy ne vítězných Warriorů, kteří se podívají na zoubek svým starým známým z Národní ligy, letos v turnaji startujícím pod týmem Pici Pokoj.

Slezsko-havířovských duel se pak čeká mezi Mokrými Bandity a týmem Čosijak, kde si Erik Šochman a Richard Kraus půjdou doslova po krku. Několik kvalitních překvapení chystá hrající manažer týmu Jackpot, Tomáš Knebl, který pro turnaj lovil ve švédských týmech a s tím je spojený již v úvodu zmiňovaný pravděpodobný druhý návrat na turnaj. Bavíme se o hráči, který měl velkou část kariéry spojenou s Havířovem a v rámci turnaje s hegemonem úvodních ročníků, Citrus teamem. Že vám to jméno ještě nedocvakává? Pak je třeba se v rámci florbalu buďto vzdělat, nebo si počkat na zveřejnění sestavy. Ve skupině si kluci zahrají zápasy na úrovni Národní či 1. ligy, a to minimálně s týmy Warriors Black či POCEM KAMDEŠ.

Poslední skupinu pak tvoří turnajem vždy velmi dobře se bavící celky B.E.S.K.Y.D Selection či Rainbow Team, to samé lze určitě říci i o Koupelnách a nastupující generaci pak budeme moc vidět v rámci Blue Devils, kteří za sebou mají nejeden mládežnický úspěch a titul. Letošní ročník v kategorii Muži PRO bude našlapaný a pokud budou chtít Kluci z garáže opět zvítězit, budou si muset sáhnout nejen na dno, ale zahrabat trošičku i pod zmíněným dnem, aby si znovu mohli nasadit zlaté kovy na hruď.

Rozlosování skupin kategorie ŽENY

Po počtem účastí týmů slabších ročnících je tentokrát kategorie ŽEN opět zastoupena třemi skupinami po čtyřech týmech a v jednu chvíli to dokonce vypadalo, že bychom mohli mít i skupiny čtyři. Přestože v posledních dnech došlo ke zrušení účasti například dlouholetých účastnic z Citrus Ladies Teamu a dalších, tak každá skupina bude mít alespoň dva týmy, které si už šáhly na medailové pozice.

Obhajovat titul bude tým poskládaný kolem letos se loučící se svou kariérou, dá se říct dlouholetou hvězdou ženské extraligy v ČR, Denisou Ferenčíkovou, která jistě se svým týmem nepojede do Rožnově pro nic jiného, než pro titul. V posledních ročnících už však tak její tým nedominuje a už ve skupině by si na její tým FRAM Ladies mohly vyšlápnout například brněnské Alfasamice.

Ve druhé skupině pak přivítáme premiérovou účast FBC Vikings, kde ženský florbal má vzestupnou tendenci a jejich souboje s COCONUTem, či Sušenkami mohou mít vysokou úroveň, své do turnaje si budou chtít také říct Rožnovské veteránky seskupené okolo hrdých matek Zuzky Blažkové a Evy Buchalové.

Ambice na celkové vítězství v loňském ročníku naznačili také HLK Z 3NCe dřívější dlouholeté pořadatelky, ale poslední roky hráčky a pro příští sezóny dokonce extraligové Kateřiny Macigové, kterou prověří ve skupině zejména celek Rainbow Ladies Team. Celkově je jasné, že ženská kategorie bude letos velkou ozdobou turnaje a tradičně neodolatelnou ozdobou pátečního a sobotního tanečního parketu.

Ocenění v jednotlivých kategoriích opět bude letos ověnčeno trofejemi

Účast v jednotlivých skupinách již víme, stejně tak že do 8. července budeme znát přesný rozpis turnaje, ale co se sluší připomenout, tak to je loni inovovaná soutěž v turnajových nájezdech PENALTY CONTETS. Nový formát, kdy je tomuto klání věnován sobotní večer, přinesl v minulém ročníku obrovský zájem z řad účastníků turnaje, až to samotné organizátory překvapilo. Ty také zradila technika, a tak byl začátek celého klání mírně rozpačitý. Nakonec se však soutěž rozběhla a proběhla za velké divácké podpory.

Organizátoři tak pro letošní ročník určitě zanechají stejný formát a během jednoho večera odehrají jak základní skupiny, tak vyřazovací boje, a to vše po skončení sobotních vyřazovacích bojů ve všech kategoriích. Kdo tak bude chtít se zúčastnit nájezdového klání, ať už jako účastník nebo jako hráč, tak bude mít možnost. No a organizátoři si tentokrát rozšíří pořadatelský tým, zajistí i záložní zvukovou či obrazovou techniku a všichni se tak budeme moci těšit po páteční turnajové party v CITY CLUBU na další sobotní nájezdový mejdan ve staré známé SYNOT TIP HALL. Registrace do nájezdové soutěže už jsou teď v plném běhu a pokud byste hledali odkaz, tak ten najdete právě zde (registrace v nájezdech – PENALTY CONTEST.)