Hráčky FRAM Ladies ovládly Hornet’s Cup

Po dominantním představení na celém turnaji si putovní pohár pro vítěze a zlaté medaile v kategorii Ženy odvážejí hráčky FRAM Ladies Team, vedené trenérkou Zuzkou Šponiarovou. Tento tým na turnaji uštědřil soupeřkám celkem 80 branek, což je nejspíš rekord v historii rožnovského turnaje.

Tým, který je převážně tvořen hráčkami extraligových Vítkovic, si ve finále hladce poradil s týmem Rainbow Ladies Team, které porazilo vysoko 15:3. O vítězi tohoto utkání bylo prakticky rozhodnuto ve 4. minutě po brankách Ďuríkové, Marozsové, Buczkové a Třinecké v rozmezí tří minut. Přestože se hráčky s duhou na dresech pokusily silným soupeřkám vzdorovat a v první půli střetnutí se jim podařilo vsítit tři branky z florbalek Červenkové, Gálové a Rybičkové, bylo to ale z jejich strany bohužel vše.  Časomíra po první půli ukazovala pro duhové hráčky nemilosrdné skóre 3:10. FRAM Ladies už soupeřkám v závěrečném poločase nic nedovolily a zaslouženě si dokráčely pro vítězství nejen v tomto utkání, ale také v celém turnaji.

K celému turnaji se vyjádřila Miša Šponiarová, která hodnotí turnaj opět velmi kladně. Svěřila se nám, že „dievčata si týmto spôsobom môžu trochu oddýchnuť od predsezónnej prípravy vo svojich materských kluboch a užiť si tento letný turnaj v srdci Valašska.Zišla sa nám naozaj skvelá partia dievčat. Turnaj bol skvelý, veľmi sme si ho s babami užili. Ako najväčší plus turnaja vidím hracie povrchy a tiež prostredie Rožnova. Určite sa na turnaj rada vrátim, tak snáď nepríde ďalšia pandémia“, dodala.

Divácky napínavější utkání se odehrálo v hale na zimním stadionu, kde souboj o bronz proti sobě svedly týmy Alfasamice a HLK z 3NC. Do utkání mnohem lépe vstoupily hráčky ostravského výběru, když se už ve druhé minutě utkání prosadila Žáková. A když ve 4. minutě přidala branku Bílá a o další dvě minuty později Janečková, vypadalo to s Třineckými děvčaty bledě.  Naštěstí pro Třinec, z tohoto pohledu hostující tým, dokázala snížit na rozdíl dvou branek Liberdová. Nicméně, Alfasamice si do konce 1. poločasu vypracovaly pohodlný náskok čtyř branek po přesných střelách Bílé a Hyksové. Kdo si myslel, že má o vítězi bronzových medailí jasno, byl v tu chvíli na omylu. Po gólech Hrobařové, Mišúnové a Liberdové se HLK z 3NC dostaly na steč jediné branky a blízko měly i k vyrovnávací brance. O klid v sestavě domácího týmu se hattrikem v tomto utkání postarala Petra Bílá a když přidala i čtvrtou branku do odkryté svatyně Szwanczarové, bylo o vítězi utkání o 3. místo definitivně rozhodnuto. Po zaznění závěrečného hvizdu z úst Ondry Vašíčka svítilo na tabuli konečné skóre utkání 8:5.

Všem medailistkám gratulujeme a těšíme se na Vás opět příští rok.