Vyjádření k dnešním zprávám – konání turnaje nic nebrání

Z mnohých rozporuplných a několikráte během dne změněných vyjádření našich zákonodárců mohl leckdo nabýt dojmu, že konání turnaje je ohroženo.
Chtěli bychom vás tedy ubezpečit, že turnaj se koná a že i nadále splňujeme platná vládní a hygienická nařízení a omezení.

Oficiální vydané opatření ministerstva zdravotnictví platné pro sobotu a neděli lze nalézt na tomto odkazu Mimořádné-opatření-–-zákaz-a-omezení-hromadných-akcí-s-účinností-od-25.-do-26.-7.-2020 (pokud by bylo smazáno či přemístěno, tak je dostupná záložní kopie i zde).

Podstatné části:

  • bez problému splňujeme kvóty maximálně 1000 lidí ve stejný čas na hale
  • sportovci při utkání roušky mít nemusejí
  • ostatní účastníci na hale roušku mít musejí, pokud je na jednom místě více než 100 osob – protože jsme si pro letošní turnaj sami zavedli pravidlo používání roušek ve vnitřních prostorách, pokud se osoba aktivně neúčastní probíhajícího utkání, máme automaticky splněn i tento bod (oznámení letošních opatřeních na HC)

Věříme, že i přes spoustu negativních zpráv a mediálně vyvolávaného strachu, přijatých opatření nad rámec vládního nařízení či změn v rozpisu doslova za pět minut dvanáct si dokážeme všichni letošní turnaj v nelehké situaci užít.